1

Afganistanis tapeti Haapsalus töötanud Soome misjonär

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

seija järvenpää harri toivola pohjojainenSeija Järvenpää oli suurte kogemustega misjonär, kes on abiks olnud ka läänlastele. Foto: Harri Toivola / Pohjalainen

Eile tapeti Afganistani lääneosas kaks Soome naist, kes töötasid seal rahvusvahelise abiorganisatsiooni koosseisus.

Üks hukkunuist oli Seija Järvenpää, teatas ajaleht Pohjalainen. Läänlased teavad Järvenpääd paarikümne aasta tagusest ajast, mil ta oli Eesti luterikiriku juures misjonitöö tegija.

Tapetud soomlannad töötasid Heratis Shar-e-Now piirkonnas rahvusvahelises humanitaarabiorganisatsioonis, teatas Soome luterikiriku rahvusvahelise abi organisatsioon Kansanlähetys oma veebilehel.

Mõlemad naised olid Afganistanis töötanud juba pikka aega, nad rääkisid vabalt kohalikku dari keelt ning tundsid hästi kohalikku kultuuri ja austasid seda.

Naised olid Afganistanis psühhiaatrilise abi andjad.

Reutersi teatel lähenesid kaks mootorrattal sõitnud relvastatud meest taksole, milles sõitsid humanitaarabitöötajad, ning avasid tule.

Tulistajad põgenesid, kuid üks inimene on Afganistani siseministeeriumi esindaja sõnul kinni peetud. Politsei jätkab tulistajate otsinguid.

Seija Järvenpää oli täisajaga Soome misjonär Eesti luterikiriku juures aastatel 1994–1995 ja 1998.

„Meie ta siia kutsusime,“ ütles EELK Lääne praost Tiit Salumäe. Järvenpää esimene suurem ettevõtmine Läänemaal oli Missio '94 ettevalmistamine. Hiljem juhendas ta praostkonna noortetööd. „Hästi avatud loomuga, suurte misjonitöö kogemustega inimene oli,“ lausus Salumäe.

Hea peretuttavana teadis Tiit Salumäe lisada, et Seija Järvenpääl oli tõsine mure Afganistani pärast ning siiras soov neid aidata. „Sellepärast ta sinna poolteist aastat tagasi läkski," lausus Salumäe.

Varasematel aastatel oli ta missioonidel Kesk-Aasias ja Eestis, hiljem tegeles ta kodumaal Seinäjoel pagulaste abistamisega. Afganistani läks ta taas poolteist aastat tagasi.

2010. aastal tapeti Kagu-Afganistanis Nuristanis kümme liikuvas silmakliinikus töötanud abilist.

trackback
Afganistanis kaks soomlannat tapnud mees mõisteti surma | Lääne Elu

[…] 25. juulil kirjutas Lääne Elu, et Afganistanis tapeti Haapsalus töötanud Soome misjonär. […]

wpDiscuz