1

Haapsalu Rimi parklas saab täna teha HIV testi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

PLAKAT-A1-ja-A3Täna sai avalöögi teist korda Terve Eesti Sihtasutuse üle-eestiline HIV-testimistuur, mille käigus on kõigil soovijatel võimalik teha tasuta HIV kiirtest. Täna kella kuueni õhtul saab testi teha Haapsalu Rimi parklas.

Avalike testimiste eesmärgiks on julgustada inimesi HIV testi tegema ning tõsta täisealise elanikkonna teadlikkust HI-viirusest ja levikust.

Eestis on enam kui 8800 diagnoositud HIV-nakatunut ja hinnanguliselt 3000 inimest, kes ei tea oma HIV-nakkusest. HIV ei levi olmekontaktides. Küll aga on nakkuse oht suur kaitsmata seksuaalvahekorras.

Terve Eesti Sihtasutuse tegevjuht Hannes Lentsi sõnul on viimaste uuringute järgi Eesti koolinoored tublid ühed Euroopa tublimad kondoomikasutajad, kuid täisealise elanikkonna hulgas on endiselt palju neid, kes isegi uue seksuaalsuhte korral kondoomi ei kasuta, seades ohtu oma ja oma järgmiste partnerite tervise.

“Peamisteks põhjusteks, miks kondoomi ei kasutata on usk, et minu partneril pole HIV-nakkust. Kahjuks ei kaitse selline usk sind aga veel nakkuse eest” tõdeb Lents.

Kondoom on ainus viis end seksuaalvahekorras HIV-nakkuse eest kaitsta ja testimine on ainus viis teada saada, kas inimene on HIV-i nakatunud või mitte.

HIV kiirtesti tegemiseks piisab vaid mõnest veretilgast näpu otsast ning paarist minutist. Testimisi viivad läbi professionaalsed meditsiinitöötajad, kes vajadusel ka inimesi HIV-i osas nõustavad.

Ürituse raames saab asjakohast infot HIV-nakkuse ja selle leviku kohta ning jagatakse tasuta kondoome.

Testimised toimuvad:

  • 25. juulil kell 14:00-18:00 Haapsalu Rimi parklas
  • 26. juulil kell 12:00-17:00 Pärnu ranna-alal, klubi Sunset kõrval
  • 27. juulil kell 13:00-18:00 Viljandi Statoilis

Testimistuuri viib läbi Terve Eesti Sihtasutus koostöös Tervise Arengu Instituudiga.

Tasuta testid pakub AIDS Healthcare Foundation. Toetavad Coca-Cola, Corrigo, Billy Boy, Delfi, Statoil ja City Motors.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Juhan Tuhk
Juhan Tuhk

mina ennem ei lähe kui sukles on selle testi ära teinud. see kalli mariga paaritamise rituaalis viitab kõik sellele et vahekorda asututi ilma kaitsevahediteta.

wpDiscuz