8

Tuiksoo peab lahkuma nii riigikogust kui Keskerakonnast

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Riigikogu liige Ester Tuiksoo peab riigikohtu tänase süüdimõistva otsuse tõttu lahkuma nii riigikogust kui ka Keskerakonnast, riigikogusse võib tema asemel pääseda keskerakondlane Siret Kotka, kirjutas Postimees.

Põhiseadus ja riigikogu liikme staatuse seadus näevad ette, et saadiku volitused lõpevad enne tähtaega, kui jõustub teda süüdi mõistev kohtuotsus.

Kui muidu makstakse riigikogu liikmele volituste lõppemisel ühekordset, kuni kuue kuu palga suurust hüvitist, siis süüdimõistva kohtuotsuse jõustumisel parlamendist lahkunud liikmel sellele õigust ei ole.

Keskerakonnast peab Tuiksoo lahkuma vastavalt erakonna põhikirjale, mille järgi arvatakse liige erakonnast välja, kui tema kriminaalasjas on süüdimõistev kohtuotsus jõustunud. Varem Rahvaliitu kuulunud Tuiksoo ühines Keskerakonnaga 2010. aasta novembris.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
taadu
taadu

Kuule ätt , Tuiksoo pole küll mingi ettevõtja. See on rohkem ahnus…

ätt.
ätt.

Pole mõtet tänitada,niisugune saatus võib meid tabada kõiki.See kõik kuulus Rahvaliidu hävitamise programmi.Taheti ka ärimeestele näidata kui iseseisvad nad võivad olla jne.Ma tahaks näha ettevõtjat kes ei ole pistist andnud ja kui mõni ütleb,et ei ole siis lihtsalt valetab.

to ätt
to ätt

Kuda-kuda, mind ka vä? Mis eest mind süüdi mõistetakse ja KE’st välja visatakse? Äkki sa ätikene saad aru, et Tuiksoo pole mingi pisiettevõtja vaid riigikogu liige ja lausa ministergi olnud. Sinu kohta on venelastel hea väljend: ne sravni h*i s paltsem!

raha ei saa
raha ei saa

Ja keskpoliitiline lend jäi ka väga lühikeseks , sest tiivad on kärbitud !

Kohalik
Kohalik

Tädil peaks nõudepesu selge olema, ennegi söögimajas töötanud.

juss
juss

helgolandi söökla otsib juhatajat- nõudepesijat. cv saata jne…..

Kohalik
Kohalik

See tädi võiks KE-sse jääda.

jääb siis
jääb siis

ainult “tantsud tähtedega”

wpDiscuz