9

Haigekassa lõpetab Lihula haigla rahastamise

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lõuna–Läänemaa tervishoiu– ja sotsiaalhoolekande keskuses (Lihula haigla) kaob 1. juulist haigekassa toetus hooldusravile ehk statsionaarsele õendusabile, selle asemel tuleb koduõendus.

Muudatuse tõttu kaotab töö neli inimest, kellest osa töötas küll osalise koormusega.

Haigekassa arengukava näeb ette, et väikesi, alla 20 ravikohaga hooldusravi haiglaid 2015. aastast enam ei toetata. Lihula tervisekeskusel lõpeb leping 1. juulil ning seetõttu seda enam ei pikendata. Seni oli keskuses haigekassaga leping 13–14 kohale.

Senise teenuse asemel hakkab Lihula kandis haigekassa toetama koduõenduse teenust. See on neile, kes vajavad hooldusravi, mitte hospitaliseerimist.

„Kuidas hakkab teenus välja nägema hajaasustusega piirkonnas, on praegu raske öelda,” ütles Lihula haigla direktor Vanda Birnbaum. Ta lisas, et ei tea, kui suurt toetust haigekassalt saama hakatakse.

Birnbaumi sõnul hakkab Lihulas tööle üks koduõde. Üks õdedest saab tööd hooldusjuhina. Praegu töötab keskuse statsionaarse õendusabi 4,5 ametikohal kuus raviõde, kellest ülejäänud töötajad koondatakse.

Kuigi statsionaarse ravi teenusel lõpeb 1. juulil haigekassa toetus, jätkub see nendele haigetele, kes on praegu haiglas sees, kuni nende ravi lõpuni.

Lihulas tuleb hooldekodu kohti juurde.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
mis toimub?
mis toimub?

No nüüd on siis näha kuidas hoolitakse vanuritest! Kas see on nüüd siis valimiste tulemus ja need lubadused? Pr. juhatajal on nii mõnigi “luukere” kappi ära peidetud.Ja sellised juhivad ikka jälle ja jälle.

uudishimulik
uudishimulik

Tore, Lihula liigub jõudsalt tõmbekeskuse poole! Jõudu Vandale ja Varjele, ootame järgmist uuendust Lihula moodi.

Mai
Mai

Kui omavalitsus hoolib piirkonna abivajajaist siis vahetab tegevjuhi! Lihulal on reaalseid võimalusi, Haigekassa rahastuslepingu taastamiseks. Edu ja järjekindlust!

aga
aga

selle eest saame lugeda,et reformierakonna toetus tõusis ja mitte vähe…..tahaks lihtsalt teada,kes need ajupestud valijad on ?!

august
august

ilmselgelt on tegemist nõrga tegevjuhiga!paljud väikehaiglad jäävad ju alles, miks siis Lihulas mitte? äkki kaaluks vald lõpuks asisemat inimest proua vanda asemele?

Maali
Maali

Lihula puhul jääb mulje, et tegemist nõrga tegevjuhiga.

uudu
uudu

Nii täpselt ongi!

No...
No...

Kasari baaris tahavad öist alkomüüki keelata, Swedpank paneb uksed kinni, Haapsalu haigla antakse PRRHi haldusesse, nüüd siis järg Lihula haigla käes. MIS TOIMUB?

juuli
juuli

ei ole tore uudis ,kus siis meie memmed ja taadid veel lisa ravi saavad ,kodukoht ikka kõige parem,kas kellegi tegemata töö

wpDiscuz