Haapsalu sõideti rahvasprinti

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 37

Laupäeval toimunud arvult 6 Haapsalu rahvasprint meelitas kohale suure hulga amatöör autosportlasi, peale tehnilise kontrolli läbimist pääses stardijoonele kokku pääses stardijoonele 119 autot.

Kohalikke, Läänemaa mehi startis 20 neljas eri võistlusklassis.

Eile õhtul maha sadanud vihm tegi sõidu pealtvaatajatele nauditavaks aga sõitjatele ka raskeks, sest rehvi valik oli raskendatud. Teisest voorust läks aga ilm ilusaks ja kolmas voor sõideti juba päikesepaistes. Sõitjate vahet mõõdeti sekundites, mõnes klassis ka tuhandikes ja nii oli enne kolmandat vooru veel paljudes klassides otsad lahti.

2WD-S klassis käis tihe rebimine esikolmiku vahel, kus sõna oli sekka öelda ka läänemaa mehel Marko Kukuškinil. Kukuškin jättis lõpuks Läänemaale teise koha karika.
Valmar Gildenil seekord nii hästi ei läinud ja talle jäi 26 osaleja seas 18. koht. Vaido Viiluste tehniliste probleemide tõttu starti ei pääsenud.

2WD-V klassis oli 21 võistleja seas stardis kolm läänlast. Keven Serbin lõpetas 12.,Rico Rodi 14. ja Lauri Rodi 15. kohaga.

4 WD klassis startis 21 võistleja seas ka Kaido Saul, kuid pidi leppima 21. kohaga. See oli küll mehele pettumus, kuid auto jõudis tervena finišisse.

Kõige rohkem läänlasi startis SU klassis – 15. Siit saadi ka läänlaste parim koht sellelt võistluselt – Sander Ilves, kelle oma auto oli laiali ja nii rentis ta Kalle Kruusmalt 2105, tuli esimeseks. Peale võistlust ütles Ilves, et sai autol torud puhtaks lastud ja nii see võit tuli.
Egert Jakobi paugutas viimases voorus SU klassi põhiaja, millega tõusis kokkuvõttes neljandale kohale. Teised läänlased, kaasaarvatud sarjade hetkeliider Kalle Kruusma, jäid viiendast kohast tahapoole.

Võistlejad jäid võistlusega rahule ja ootavad juba järgmise aasta aprilli, et taas siin sõita. Kui korraldajad alguses kartsid, kas jõutakse kella 18 lõpetada, siis tegelikult olid võistluse tulemused üleval juba kell 15.30 ja käis juba raja harjamine ning koristus.

Korraldajad tänavad Haapsalu linna rahvast, kes elavad võistluspiirkonnas ja ka kõiki teisi, kelle liikumine või tegevus oli häiritud. Nädala alguses vaadatakse tänavad üle ja kus vaja parandada, seda ka tehakse.