RMK kutsub õpilasi metsa ja viktoriinile

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Nõva. Foto: Arvo Tarmula
Nõva. Foto: Arvo Tarmula
Nõva. Foto: Arvo Tarmula

Alates tänasest, 1. aprillist ootab RMK kõiki kooliõpilasi osalema interaktiivses metsaviktoriinis.

Ühtlasi stardivad RMK looduskeskustes üle Eesti kevadised tasuta loodusõppeprogrammid. Nii virtuaalsest kui ka metsas toimuvast loodusõppest osa saamiseks tuleb klassidel end registreerida RMK lehel www.loodusegakoos.ee.

Kolmeteistkümnendat korda toimuva Metsaviktoriini küsimused on RMK Oandu looduskeskuse juhi Tiina Neljandiku sõnul metsandusest ja looduskaitsest. “Õpitakse tundma ka aasta puud, aasta lindu, orhideed ning vanarahva metsatarkusi ning piltidelt peab ära tundma näiteks putuktoidulisi taimi või metsatöid,” kirjeldas Neljandik.

Metsaviktoriinist võetakse osa klasside kaupa ning küsimused on koostatud kahes raskusastmes: 1.-4. klassile veidi lihtsamad ja 5.-12. klassile enam infootsingut ja nuputamist nõudvad.

Iga õpilane saab vastamiseks oma koodi, ent viktoriini abil saab õpetaja näiteks ka grupitööd harjutada või vastusevariantide üle klassis ühiselt arutleda. Juba kolmandat aastat on avatud viktoriini venekeelne keskkond, et aidata kodumaa loodust paremini tundma õppida ka vene koolidel.

RMK Metsaviktoriin ootab osalejaid 1. aprillist 23. aprillini. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis ning tehakse teatavaks metsanädalal, mis toimub sel aastal 28. aprillist 3. maini.

Parimatele õpilastele ja nende juhendajatele on välja pandud auhinnad ning kõik vähemalt 75% võimalikust punktisummast teeninud saavad Metsaviktoriini meene. Eelmisel aastal võttis metsaviktoriinist osa ligi 9000 õpilast 205 koolist.

Looduskeskuste pakutavate kevadiste õppeprogrammide vastu on koolidel alati suur huvi olnud, seega tuleks klassidel valida välja meelepärane programm sobivast looduskeskusest ja end kiiresti kirja panna siin: www.loodusegakoos.ee/metsakool.

Läänemaalt osalevad RMK kampaanias Matsalu ja Nõva looduskeskused.

Tiina Neljandik
RMK Oandu looduskeskuse juht

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Deliverance
8 aastat tagasi

Thee’rs nothing like the relief of finding what you’re looking for.