Ansip teatab teisipäeval ametlikult valitsusele tagasiastumisest

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Peaminister Andrus Ansip teatab teisipäevasel valitsuse erakorralisel istungil tagasiastumisest ning esitab seejärel tagasiastumispalve riigipeale, vahendas BNS.

Ansip teeb teisipäeval kell 10 algaval valitsuse erakorralisel istungil ministritele ametlikult teatavaks otsuse astuda omal algatusel tagasi, tund aega hiljem teavitab peaminister oma otsusest president Toomas Hendrik Ilvest, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Riigikogule teeb peaminister oma otsuse teatavaks samal päeval kirjalikult ning suuliselt 10. märtsil, kui toimuvad taas riigikogu korralised istungid.

Koos peaministri tagasiastumisega astub tagasi kogu valitsus. Tagasiastunud valitsus jätkab oma tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud.

Presidendil on valitsuse tagasiastumise päevast alates aega 14 päeva, et teha valitsuse moodustamise ettepanek uuele peaministri kandidaadile.

Seejärel esitab peaministri kandidaat 14 päeva jooksul riigikogule ettekande valitsuse moodustamise alustest. Riigikogu otsustab avalikul hääletusel peaministrikandidaadile valitsuse moodustamise volituse andmise.

Peaminister esitab seitsme päeva jooksul valitsuse koosseisu presidendile kinnitamiseks, presidendil on valitsuse koosseisu kinnitamiseks aega kolm päeva.

Uus valitsus astub ametisse ametivandega riigikogu ees. Sellest hetkest algavad uue ja lõpevad tagasi astunud valitsuse volitused.

President vabastab eelmise valitsuse ametist, mille kohta avaldatakse otsus Riigi Teatajas.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments