10

Ansip kurjalt aktsiisitõstjale: ta peaks minema ära mitte ainult valitsusest, vaid tervest sellest riigist!

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Andus Ansip. Foto: EU2017EE Estonian Presidency
Andus Ansip. Foto: EU2017EE Estonian Presidency

Ekspeaminister ja praegune Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kritiseeris Rimi konverentsil karmilt praeguse valitsuse majanduspoliitikat, nimetades seda riigiga eksperimenteerimiseks, kirjutab Ärileht.

„Kes kurat tõstis õlleaktsiisi 70 protsenti!?” küsis Ansip. „Mis tal mõttes oli? Võibolla tõstaks siis juba 700 protsenti?” Alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi tegelik laekumine jäi endise peaministri sõnul mullu ja jääb tänavu kokku 340 miljoni euroga prognoosile alla. „340 miljonit! See on peaaegu sama summa, mille me 2006. ja 2007. aastal riigireservi panime, aga meie kogume nüüd reserve Lätti! Keegi peaks peeglisse vaatama ja ütlema, et mina tegin, mul on häbi, ja minema ära mitte ainult valitsusest, vaid tervest sellest riigist!”

Eestis on endise peaministri sõnul suletud poolsada maapoodi ja väikekaubandus hääbub. „Jah, just viina hind võib olla see viimane piisk, mis kukutab maapoe allapoole kasumlikkuse piiri – palju õnne, regionaalpoliitika, meie tegime haldusreformi! Aplaus!”

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
juss
juss

„Jah, just viina hind võib olla see viimane piisk, mis kukutab maapoe allapoole kasumlikkuse piiri – palju õnne, regionaalpoliitika, meie tegime haldusreformi! Aplaus!”

Ja endisel peaministril ei ole piinlik? Kommunismikool!

kodanik 2
kodanik 2

Seda juttu, et Ansip alustas aktsiiside tõstmist, seepärast võime meie tõsta 70% korraga, võivad küll ainult keskerakonna ajukääbikud rääkida. Ansipit pole põhjust kiita aga tänane valitsus on riigi majanduse ikka täiega kokku jooksutanud.

kodanik
kodanik

Eesti inimesed muud ei taha kui kiruda ja ikka alati vastukarva,loomulikult on Ansipil õigus,tõstetakse maksusid-häda,kui keegi võitleb vastu,jälle häda, mida te ometi tahate.

Arvos
Arvos

Pada sõimab katelt.

Mats
Mats

Tuleb valida EKRET!!!

Volli, saarlane
Volli, saarlane

Kas aktsiisi tõstis valitsus?

Volli, saarlane
Volli, saarlane

Ses mõttes, et see asi otsustatakse Riigikogus.
Seadusemuudatuse tegemise käivitamiseks piisab pelgalt Reformierakonna fraktsiooni poolt seaduseelnõu esitamiseks. Valitsus, kuhu reformil hetkel asja pole, on teisejärguline.

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Ansip väljendab võimetut viha sest tema rong on läinud ja tulevikus terendab abivallavanema koht Siimu armust.

Maria
Maria

Ansip siis peakski jääma riigist välja, sest tema valitsuse ajal alustati aktsiiside tõstmist.valda oma arvamust

ja-jah
ja-jah

kui alustati aktsiiside tõstmist Ansipi ajal, siis milleks peab neid nüüd uue valitsuse ajal ikka jätkuvalt veel tõstma, kusmaani ja kui kaua. Uus valitsus oleks ju võinud siis targem olla ja seda vältida kui on muid võimalusi

wpDiscuz