Suuremad elektrimüüjad langetasid üldteenuse marginaale

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Virtsu tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Virtsu tuulepark. Foto: Urmas Lauri
Virtsu tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Suuremate üldteenuse osutajate marginaalide keskmine hind langes jaanuaris seni soodsaima taseme lähedale, võrreldes eelmise kuuga ligi 18 protsenti, näitas elektrilepingu sõlmimise portaali Energiaturg.ee analüüs. Üldteenus oli jaanuaris populaarseimast fikseeritud paketist soodsam, kuid börsipaketist kallim.

Üldteenuse marginaal ühe kWh kohta oli jaanuaris esmakordselt kõige soodsam Eesti Energial (Elektrilevi nimetatud üldteenuse osutaja), 0,46 senti koos käibemaksuga, mis on ühtlasi ka üldteenuse osutaja turul seni pakutud marginaali hindadest soodsaim. Suurematest võrguettevõtjatest järgnesid VKG Elektrivõrgud 0,67 ja Imatra Elekter 0,74 sendise marginaaliga.

Energiaturg.ee juhtiva analüütiku Pirmin Tamme sõnul on suuremate võrguettevõtjate üldteenuse marginaalid soodsamad olnud vaid möödunud aasta jaanuaris. „Elektrimüüjad tõid eelmisel aastal marginaalide hinnakõikumiste põhjuseks tarbimiskoguste muutused. Jaanuari krõbedate talveilmadega on tarbimine küll pisut suurenenud ja marginaalid langenud, kuid küsimusi tekitab just suur hinnakõikumine – tarbimiskogused on viimastel kuudel suurenenud järkjärguliselt, kuid hinnamuutus oli just jaanuaris hüppeline,“ selgitas Tamm.

Tamme sõnul maksid jaanuaris kõige suurema arve fikseeritud hinnaga paketi kasutajad, kuigi eelneva aasta kokkuvõttes oli üldteenust kasutavate tarbijate rahakaotus kõige suurem.

Kõige enam säästsid avalike hinnakirjade järgi jaanuaris börsipakettide kasutajad. Näiteks 10 000 kWh aastatarbimisega eramu omanikud maksid üldteenuse kasutajatena keskmiselt 1,13 eurot rohkem kui kõige populaarsema börsipaketi tarbijad, kuid kõige levinuma fikseeritud hinnaga paketi kasutajatega võrreldes oli rahavõit lausa 2,57 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
complete currency trader review
complete currency trader review

Thank you for your post.Really thank you! Really Cool.

giay nam cong so
giay nam cong so

This is one awesome article post.Really thank you!

DMV Virginia Practice Test
DMV Virginia Practice Test

Awesome article.Thanks Again. Keep writing.

weebly.com
weebly.com

Muchos Gracias for your blog article.Really thank you!

fx range traders
fx range traders

Very informative blog post.Really looking forward to read more. Will read on…

Oregon
Oregon

I really like and appreciate your post.Thanks Again. Really Great.

group medical insurance
group medical insurance

Very informative blog.Really looking forward to read more. Keep writing.

trade advisor pro software
trade advisor pro software

Thanks again for the blog article. Much obliged.

Options Mastery
Options Mastery

I really enjoy the article. Keep writing.

million hits secrets
million hits secrets

Thanks-a-mundo for the article.Really thank you!

wpDiscuz