Kadri Paas: kuidas pääseda kunstlikult tekitatud elektritoolilt eluga?

Sisejulgeoleku asjatundja Kadri Paas (Eesti 200)

Sisejulgeoleku asjatundja Kadri Paas (Eesti 200)

17. augustil tegi elektrihind börsil absoluutse ja maksimaalse rekordi – üks kilovatt-tund elektrit maksis tervenisti neli eurot.

Neil, kes ostavad elektrit börsilt – nagu siinkirjutaja –, teavad ammugi, et iga kell ei maksa suuremaid küttekehi vooluvõrku ühendada. Võib, särakat ei saa, aga rahakott kärssab. Samamoodi on hädas kohalikud omavalitsused ja ettevõtted. Tulevik tekitab ängi ja ärevust, aga valitsus ei ole teinud ühtki liigutust, mis olukorda leevendaks.

Miks on Eesti elektrienergia hind võrreldes meie Põhjala naabritega kallim? Sest meil, aga eriti Lätil ja Leedul, on vähe odavat kohalikku tootmist. Puudub ka hüdroenergia. Tuulest ja päikesest toodetud elektri osakaal on väga kõikuv, sõltudes ilmast. Põlevkivist elektri tootmine on CO2 emissioonitasude tõttu aga kallis ja pikas vinnas keskkonnale väga halb valik.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
uskmatu Toomas
1 aasta tagasi

See jutt CO2 emissioonist pistke sinna kus on väga pime sest alles ilmus 1100 maailma teadlase allkirjaga dokument kus väidetakse hoopis vastupidist.
Aga lollide jäoks on ju taevariik!