0

Üheksa ohutusnõuet ilutulestiku tegemisel

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula

Tehnilise järelevalve amet (TJA) tuletab seoses aastavahetuse lähenemisega meelde, et pürotehnika kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid ja tegutseda vastavalt kasutusjuhendile.

Pürotehnika väärkasutamine võib põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi- põlenguid ja vigastusi (põletusi, kuulmis- ja nägemiskahjustusi jms).

Pürotehnilise toote ostmisel ja kasutamisel tuleb tähelepanu pöörata järgnevatele nõuetele:

1. Pürotehnilist toodet osta ainult selleks vastavat luba omavast müügikohast. Ära osta tooteid turult või suvaliselt isikult tänaval;
2. Tooteid hoia kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas;
3. Kontrolli enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi, vigastatud toode tagasta müüjale;
4. Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht, arvestades nii öörahu, ilmastikuolude kui toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest;
5. Ära kasuta tooteid alkoholijoobes;
6. Ära viska toodet tulekoldesse ega inimeste või loomade suunas
7. Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohumaa, süütamise viis, vanusepiirang);
8. Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale;
9. Kui toode ei rakendu, oota mõnda aega enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.

Lisaks on väga oluline selgitada lastele pürotehniliste toodetega seotud ohtusid, vanusepiiranguid ning näidata eeskuju ilutulestiku ohutul käsitsemisel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz