Politsei kontrollib täna jalakäijate helkureid ja jalgrattatulesid

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Täna, 19. novembril on kogu Eestis politsei teravdatud tähelepanu all helkurite ja jalgrattatulede kasutamine, inimestele tuletatakse meelde pimeda ajaga kaasnevaid liiklusohte.

PPA liiklusbüroo komissar Riho Tänaku sõnul on pimedal ajal liiklemisel enese võimalikult nähtavaks tegemine hädavajalik. Kõige ohustatum liiklejate grupp on tema sõnul asulavälistel teedel liikuvad jalakäijad. “Ent ka linnakiirustel kokkupõrkel võivad olla väga traagilised tagajärjed, seetõttu tuleks ka linnas liikudes alati helkurit kanda,” rääkis Tänak. Tema sõnul täidavad ohutuse eesmärki ka jalakäijale ja jalgratturile kehtestatud liiklusreeglid, mistõttu tuleb neid alati järgida.

Päeva jooksul kontrollib politsei nii jalgrattatulede kui ka jalakäijahelkurite kasutamist ning seda nii asulas kui ka asulavälistel teedel. Samuti kontrollib politsei jalakäijate ja jalgratturite poolset liiklusreeglite täitmist.

Jalgrattal on kohustuslik ees valge ja taga punane helkur ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur. Pimedal ajal liikudes peab jalgrattal põlema ees valge ja taga punane tuli.

Jalakäijal on pimedal ajal või halva nähtavusega liikudes kohustuslik kanda helkurit või valgusallikat.

Helkurit on soovitav kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel ehk umbes 50–80 cm maapinnast. Kui kantakse ainult ühte helkurit, tuleb see kinnitada keha sõiduteepoolsele küljele. Tähtis on, et rippuv helkur jope või mantli allserva alt välja ulatuks ning oleks nähtav võimalikult mitmest küljest. Helkur on vajalik ka linnatänaval, kus tänavavalgustus ei ole alati kõikjal piisav või lausa puudub.

Tänavu kümne kuu jooksul on pimedal ajal vigastada saanud 51 ja hukkunud 6 jalakäijat. Kuuest pimedal ajal hukkunud jalakäijast puudus helkur kahel inimesel. Vigastada saanud 51 jalakäijast ei olnud helkurit 47 inimesel. 39 jalakäijaga pimedal ajal juhtunud õnnetusest toimusid asula sees.

Maanteeamet on politsei- ja piirivalveametile üle andnud 22 000 helkurit, mida politsei liiklusjärelevalve käigus jagab. Täiendavalt on politseile jagamiseks helkureid andnud ka ERGO, RSA ja If Kindlustus.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments