0

Ministeerium ootab ettepanekuid Wiedemanni keeleauhinnale

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

26. septembril avati Haapsalus Väikese viigi ääres Wiedemanni keeleauhinna laureaatidele nimelised pingid. Teiste hulgas istus oma pingile Mari Tarand koos abikaasa Andres Tarandiga. Foto: Arvo Tarmula

Haridus- ja teadusministeerium ootab ettepanekuid tuleva aasta Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna määramiseks.

Wiedemanni keeleauhind antakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel, teatas ministeerium BNSile.

Ettepanekuid auhinna määramiseks võivad esitada juriidilised isikud, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud eesti keele või kultuuri alane tegevus, samuti haridus- ja teadusministeerium ning isikud, kellele on antud Wiedemanni keeleauhind.

Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb esitada hiljemalt tuleva aasta 10. jaanuariks haridus- ja teadusministeeriumile. Auhind antakse kätte Eesti Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril.

Esimest korda anti keeleauhind välja 1989. aastal, alates 2004. aastast on tegemist riikliku auhinnaga. 2008. aastal sai auhinna Mati Erelt, 2009. aastal Ilse Lehiste, 2010. aastal Ain Kaalep, 2011. aastal Tiit-Rein Viitso, mullu Mari Tarand ning tänavu Läänemaalt pärit Valve-Liivi Kingisepp.

26. septembril avati Haapsalus Väikese viigi ääres Wiedemanni keeleauhinna laureaatidele nimelised pingid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz