7

Läänemaa koolid on õppeaasta alguseks valmis

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Pilt: Ott Vallik
Pilt: Ott Vallik

Vähem kui pooled maakonna koolidest alustavad õppeaastat 1., enamik aga 2. septembril, Haapsalu koolidele korraldab linn tänavugi ühisaktuse.

1. septembril alustavad kooliaastat Haapsalu, Ridala, Martna, Oru ja Risti valla koolid. Teistes koolides algab õppeaasta esmaspäeval, 2. septembril.

Haapsalu linnavalitsus kavandab linnakoolidele tänavugi ühisaktust, millele järgneb ansambli Põhja–Tallinn kontsert. Vihma korral on nii ühisaktus kui ka kontsert kultuurikeskuses.

„Tahaks väga juurutada koolide rongkäigu traditsiooni, aga praegu on ilmaprognoos selline, et koolid tulevad ise kultuurikeskusse,” ütles linnavalitsuse haridusosakonna juhtaja Mari–Epp Täht.

Tähe sõnul on Haapsalu koolid algavaks õppeaastaks valmis — üheski koolis pole pooleli remonti, mis õppeaasta algust segaks; kõigis koolides on õpetajad olemas ja õpikud õpilaste ootel.

Maavalitsuse haridusosakonna juhataja Anneli Vaar-puu kinnitas, et õppeaasta alguseks on valmis ka maakonna koolid. „Eks ikka jääb nipet–näpet lõpetada ja tuleb ette mõni ootamatu lahkumine, aga koolijuhtide kokkusaamisel suurt muret ei kurtnud keegi,” ütles ta.

Sel aastal alustab Läänemaal õppeaastat kuus algkooli, 11 põhikooli, kolm täistsükliga gümnaasiumi ja kaks riigigümnaasiumi.

Ükski kool sellest õppeaastast uksi ei sule, küll aga alustab Haapsalu gümnaasiumi ja Wiedemanni gümnaasiumi asemel tegevust Haapsalu põhikool ja Läänemaa ühisgümnaasium.

Anneli Vaarpuu sõnul ongi tänavuse kooliaasta suursündmus riigigümnaasiumi avamine Haapsalus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
sedasi siis
sedasi siis

Tundub,et haridusjuht peaks olema inimene,kellel omal lapsed kas koolis või lasteaias,siis ehk jõuab lastevanematele ja õpilastele lähemale ka ja hakatakse ehk lõpuks ometi aru saama,millised on elanike ootused ja lootused siin linnas!

Ma
Ma

ei saa ka aru,miks peab pühapäeval kooli minema.

Cordy
Cordy

Short, sweet, to the point, FRcle-xaEtEy as information should be!

uhke
uhke

erinevus rikastab

nõukaaja koolilaps
nõukaaja koolilaps

Ei hakanud nõukaajal kunagi kool nädalavahetusel, see on vale jutt. Kui ikka 01. september oli laupäev, algas kool esmaspäeval. Sai justkui võitu kaks päeva.

teine papa
teine papa

mina ka ei saa aru,miks peab kool algama pühapäeval?Kas esmaspäev oleks liigne luksus?

papa
papa

Räägime siin kooli uuendamisest ja küsitavast koolipäeva alguskellaajast, aga nõukaaegne 1. sept. on ikka nagu aamen kirikus, olgu mis nädalapäev tahes.

wpDiscuz