11

Karilaid kutsub Eesti Raudteed kolima kontorit Haapsallu

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalu linnavolikogu esimehe Jaanus Karilau hinnangul aitaks ääremaastumise vastu riigiasutuste ja -ettevõtete kolimine pealinnast välja, näiteks võiks Eesti Raudtee oma kontori tuua Haapsallu.

Karilaid toob näiteks hiljutise uudise, et maaelu edendamise sihtasutus kolib Tallinnast Viljandi.

“Sama hästi oleks võinud antud asutuse ka Haapsallu tuua, kuid kahjuks ühtegi läbipaistvat konkurssi linnade vahel ei korraldatud,” kommenteerib volikogu esimees.

“Samas tuleb tunnustada avaliku võimu asutuste hajutamist üle Eesti,” märgib Karilaid. “Rohkem avalikku arutelu riigiasutuste paiknemise üle on hädatarvilik, et vältida ministrite suvaõiguse kasutamist.”

Kuna Haapsalu ja kogu Läänemaa seisab ääremaastumise ja väljarände vastu ning üks võimalus on raudteeühenduse taastamine Tallinnaga, mõjuks Karilaiu arvates mitmekordselt positiivselt riigiettevõtte Eesti Raudtee peakontori toomine Haapsallu koos juhatuse ja nõukogu koosseisuga. “Kindlasti tagaks see tulevikus ka kiirema rongiühenduse liinil Tallinn–Haapsalu. Olemasolev raudteemuuseum Haapsalus loob selleks sobiva keskkonna,” lisab Karilaid.

Tema sõnul võiks veel kaaluda majandusministeeriumi haldusalast veeteede ameti või keskkonnaministeeriumi ühe asekantsleri haldusala toomist Haapsallu. Karilaid lisab, et kõik see suurendaks Haapsalu tõmbekeskuse tähtsust, seoks Haapsalut rohkem ülejäänud Eestiga, looks töökohti ja uusi investeeringuid. “Ainult väga konkreetsete sammudega saame näidata sisulist regionaalpoliitikat,” rõhutab Haapsalu volikogu juht.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
A8
A8

Eks nüüd hakkab neid jaburaid tekste ilmuma kõvasti. VAlimised on uksees aga midagi tarka pole kellegil öelda. Võiks vähemalt vabandada inimeste ees, et pole sittagi teinud aga seda oleks palju loota….

Juhhaidii
Juhhaidii

Ei saa selle artikli jaburast mõttest aru. Milleks kirjutada? Kas selleks, et muud teemat lihtsalt pole?

pikker
pikker

See jutt kuulub ulmekirjanduse valdkonda!

alfa poolt
alfa poolt

rohkem raha meie kuurortlinna! kes saab selle vastu olla?

iks
iks

Miks arvab poliitik,et rahvas on nii loll, et möga ajamisest aru ei saa?

jama
jama

ehitage kuskile pärapõrgusse suur uhke kaubanduskeskus.Kas see aitaks palju maaelu edendamisele ?Absurd ju ! Miks te ei taha tegelda eluliste probleemidega-inimestel pole siin linnas tööd,palgad on olematud-miks see ühtki poliitikut ei huvita.Mis mul,tavainimesel muutub,kui uhked kontorid siia kolivad .Mõelge natuke elule ja inimestele ja lõpetage pseudoprobleemidega mängimine !

....
....

Isegi Karilaid ei leia Haapsalus tööd ja käib tööl Nõmme Linnaosavalitsuses, mida sa siis veel tahad.

Marget Vatku
Marget Vatku

Aga Eesti Raudtee kontori üleviimine Haapsallu – see on päris hea mõte 🙂 Peabki üle võlli laskma. Tubli, Jaanus.

soo
soo

Alles oli Karilaiult artikkel, kus ta põllumajandusminister Seederit maaelu suretamises süüdistas. Nüüd selgub, et ajab hoopiski edumeelset regionaalpoliitikat. Valimised on tõesti lähenemas, peaasi, et jutt jookseks ja nimi lehes oleks

andrus
andrus

ainult halaks … uskumatud inimesed

Sass
Sass

Või nii.

wpDiscuz