Läänemaa XX suvemängud võitis taas Ridala

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Risti võitis suvemängudel oma lemmikala – meeste jalgpalli. Foto: Ülle Lass
Risti võitis suvemängudel oma lemmikala – meeste jalgpalli. Foto: Ülle Lass

Läänemaa XX suvemängude esikolmik on sama mis möödunud aastal: võitis Ridala, teiseks tuli Nõva, jättes taas kolmandale kohale Taebla. Mängudel osales 10 omavalitsust.

Kümnel alal võisteldi Ristil põhikooli staadionil laupäeval, 3. augustil. Kevadel peetud kergejõustiku oli võitnud Ridala, pendelteatejooksu Haapsalu.

Ilm oli ilus ja Risti vald oli võistluspaigad korralikult ette valmistanud.
Päeva esimeses pooles asusid võistlustulle tänavakorvpallurid, naiste jalgpallurid ja meeste võrkpallurid. Korvpallureid oli kohale tulnud nelja võistkonna jagu. Võitis Nõva Risti ja Lihula ees. Nõva võistkonna au kaitsesid Raiko Orumaa, Reno Orumaa, Argo Orumaa ja Aksel Erit.

Naiste jalgpallis võidutses taas Ridala, jättes teisele kohale Taebla. Kolmandaks võitlesid end Risti naised. Ridala jalgpallinaiskonnas mängisid põhiliselt võrkpalliplatsilt tuntud Ly Märss, Aive Aljaste, Eveli Maripuu, Maret Valk, Anett Vilipuu, Leana Toomemägi, Maarja Peetris ja Kaidi Talts.

Meeste võrkpallis pidid teised tunnistama Ridala meeste paremust. Meeskonnas mängisid Meelis Nukki, Priit Nukki, Silver Siht, Siim Siht, Mattis Trei, Janno Tamsalu ja Marko Õunas.

Kell 11 alanud uudsele kiikinguvõistlusele oli ennast kirja pannud 10 julget, kellest kuus ka tulemuse „välja kiikusid“. Rekordeid tehti küll väljaspool võistlust. Naistest võitis Johanna Sepp (Risti), meestest Paul Kuusmann (Taebla). Kokkuvõttes võitis Risti vald (Johanna Sepp ja Lauri Tanner).

Juhtkonnavõistlus oli Risti vallavanema Rein Kruusmaa korraldatud autode orienteerumine. Algselt planeeritud elektriautodega orienteerumisest ei tulnud midagi välja, sest kõikidel omavalitsustel autot pole ja võõra masina rooli ei soovitud istuda. Nagu oli arvata, olid võidukad Risti valla juhid Eva-Liisa Jaanisk ja Andres Liiv. Võistlusel sai punkte ka nuputamisülesannete lahendamise eest.

Meeste jalgpallis oli võidukas Risti meeskond koosseisus Kert Lillemets, Kert Krusel, Toomas Lillemets, Taago Kruuspan, Tarvi Kruuspan, Tanel Kruuspan, Taavi Kruuspan ja Targo Kruuspan. Teiseks mängis ennast Haapsalu meeskond ja kolmandaks jäi Lihula.

Naiste võrkpalli võitis taas Ridala. Naiskonnas mängisid Ly Märss, Aive Aljaste, Maret Valk, Eveli Maripuu, Kaire Kuure, Maigi Koppe ja Kaidi Talts. Teine koht läks Taeblale ja kolmas Orule.

Rammumehe- ja -naisevõistlusele oodati rohkem osalejaid. Ala arvati vist olevat liiga sportlik, liiga raske. Meeste võistluse võitis Raimo Rüütel, naistest oli tugevaim Ly Märss. Naiste võistlusel oli osalejaid rohkem kui rammumehevõistlusel mehi.

Köievedu on igal aastal olnud suvemängude üks atraktiivsemaid alasid. Sel aastal osales aga vaid kaks võistkonda. Nõva võitis Ridalat ja võistlus oligi peetud. Nõva võistkonnas tirisid köit Margo Roosileht, Urmas Õuemaa, Kalle Orumaa, Argo Orumaa, Andrus Saveljev, Raiko Orumaa ja kaptenina Peeter Kallas.

Suvemängud lõpetas triatlon. Kolm arvestusklassi ja tubli esinemine andsid alavõidu Nõvale. Naiste arvestuses võitis Meeli Laos Lihulast ja meeste arvestuses Indrek Reinbach Ristilt. Võistkondliku teatevõistluse võitis Risti meeskond koosseisus Martin Gasman, Anton Bažõlev ja Mari-Liis Topp.

Sportlike kohtumisteni järgmistel mängudel!

Ülle Lass

Üldjärjestus

I Ridala 103 p
II Nõva 85 p
III Taebla 78 p
4. Risti 72 p
5. Oru 44 p
6. Lihula 40 p
7. Haapsalu 35 p
8. Kullamaa 20 p
9. Noarootsi 4 p
10. Martna 3 p

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments