“Teeme ära!” talgupäeval osales kaheksa protsenti läänlastest

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Risti talgulised lõunapausil. Foto: erakogu
Risti talgulised lõunapausil. Foto: erakogu

Talgujuhtidelt kogutud täpsustatud andmetel osales tänavuse “Teeme ära!” talgupäeva raames korraldatud 1522 talgul kokku 40 098 inimest, mis moodustab 3,1 protsenti elanikkonnast, vahendas BNS.

Rekord püstitati Saaremaal, kus peetud 155 talgul lõi kaasa 11,7 protsenti sealsest elanikkonnast. Osalejate arvult teiseks platseerus Läänemaa 8,3 protsendiga ehk “Teeme ära!” talgutel lõi kaasa iga 12. läänlane.

Hiiumaal osales 7,9 protsenti, Raplamaal 5,9 protsenti, Järvamaal 5,4 protsenti, Jõgevamaal 5,1 protsenti, Valgamaal 4,4 protsenti, Võrumaal 4,4 protsenti, Viljandimaal 4 protsenti, Lääne-Virumaal 3,7 protsenti, Pärnumaal 3,6 protsenti ja Põlvamaal 3,3 protsenti elanikkonnast.

Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades, vastavalt Harjumaal 2,2 protsenti, Ida-Virumaal 1,9 protsenti ja Tartumaal 1,7 protsenti.

“Teeme ära!” talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavune vägev talgupäev on märgiks kogukondade tugevnemisest ja kodanikuaktiivsuse kasvust.

“Kuiv statistika ei ole küll parim viis talgupäeval toimunu kirjeldamiseks, ent aasta-aastalt suurenev talgute ja talguliste arv kõneleb headest suundumustest vabatahtliku tegevuse hoogustumisel,” ütles Tüür. “Oleme talgupäeva meeskonnaga rõõmsad, et üha enam inimesi on valmis talguid eest vedama ning nende üleskutse koostegemiseks kõnetab üha rohkem eri vanuses ja eri eluala inimesi üle Eesti.”

Koostöös Eesti rahva muuseumiga jätkub talgulugude kogumine. Nii talgupäeva lood, videod, pildid kui ka talgujuhtide tagasiside annavad tunnistust talgutraditsioonide kandvusest ja kogukondliku läbikäimise olulisusest inimeste jaoks. Praeguseks tagasisidet andnud 412-st talgujuhist 99 protsenti on valmis talguid korraldama ka edaspidi. Talgulugusid ja pilte saab vaadata ning jagada aadressil www.teemeara.ee/talgulood.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments