0

Läänemaa pidas olümpiaadiaasta lõikuspidu

Avatar

Madiken

madiken@le.ee

Maavanem Innar Mäesalu tunnustas esimesena Wiedemanni gümnaasiumi õpilast Teet Saart, kes sai esikoha viiel maakondlikul olümpiaadil ja koolinoorte mälumängus ning hea tulemuse kahel üleriigilisel olümpiaadil. Foto: Arvo Tarmula
Maavanem Innar Mäesalu tunnustas esimesena Wiedemanni gümnaasiumi õpilast Teet Saart, kes sai esikoha viiel maakondlikul olümpiaadil ja koolinoorte mälumängus ning hea tulemuse kahel üleriigilisel olümpiaadil. Foto: Arvo Tarmula

Neljapäeva pärastlõunal tunnustasid maavanem ja omavalitsuste liidu esimees Läänemaa parimaid noori ajusid.

Võidukaim noor Teet Saar (HWG) sai esikoha viiel maakondlikul olümpiaadil ja koolinoorte mälumängus ning hea tulemuse kahel üleriigilisel olümpiaadil.

Kolmel aineolümpiaadil jõudsid maakondlikku esikolmikusse Aleksander Viiret (HWG), Kerli Heilu (Virtsu kool), Kertu Kiivit (HG), Markus Lember (Ridala põhikool), Piia Tomingas (HWG) ja Tanel–Sigmar Sildoja (HG).

Tunnustusüritusel surusid maavanema kätt ka Läänemaa parimad pranglijad, õpilasfirma loojad, nuputajad, mälumängurid, Ernst Enno omaloomingukonkursi võitjad ja vabariiklikelt võistlustelt edukalt naasnud Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilased.

Maavanem Innar Mäesalu pani noortele südamele, kui oluline on elus võistluskogemus.

„Ei piisa alati lõputust treenimisest, vahel tuleb ka näidata,” ütles maavanem. „Trenn on rutiin, mida tuleb taluda, et saada võistlusele.”

Ka nentis Mäesalu, et pole ise kunagi olümpiaadidega tegelenud.

Omavalitsuste liidu esimees Ülle Erman võrdles tunnustusüritust lõikuspeoga, mis toimub kevadel — töö on tehtud, aeg selle üle rõõmustada.

Teet Saar: kõik peale esikoha on kehvasti

Maakonna olümpiaadimaastikul noppis enamiku Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. klassi õpilane Teet Saar.

Andekas noormees sai esikoha geograafia, matemaatika, bioloogia, füüsika ja keemia olümpiaadidel, peale selle veel jagatud 5.–7. koht üleriigilisel füüsikaolümpiaadil.

Saar oli ka tänavuse Läänemaa koolinoorte mälumängu võiduvõistkonnas.

Ning veelgi enam — mullu võitis Teet Saar ära ka üleriikliku geograafiaolümpiaadi.

Võistlustel osalema ajendab Saart tunnustus — „saad millegi tähtsaga hakkama ja perel on hea meel.”

Koolis on ta nelja–viieline. Tugevaimaks peab end geograafias, nõrgimaks keeltes.

Nendest ainetest, milles ka olümpiaadil käidud, on Saare sõnul keerulisim matemaatika. „See aasta poole punktiga võitsin, eelmine aasta läks kehvasti,” rääkis ta.

Tegelikult pälvis Saar mullusel maakondlikul matemaatikaolümpiaadil teise koha. „Kui kõige parem koht pole, on kehvasti,” oli aga noormees ise veendunud.

Mõne olümpiaadi jaoks ei õpi Saar üldse, enda jaoks tähtsamateks — näiteks geograafia- — võistlusteks valmistudes teeb lisatööd õpetaja antud materjalidega.

Olümpiaadidel hakkas Saar käima algkooli lõpuklassides, kuid edu saabus põhikooli jõudes. „Uued õpetajad, rohkem pühendunud,” sõnas ta.

Pärast põhikooli lõppu kaalub Saar koos perega võimalust kolida Tallinna ja alustada gümnaasiumiteed mõnes eliitkoolis. Ülikooli suunduks ta hea meelega välismaale, kindlat eriala veel meelel ei mõlgu.

Edukaimad olümpiaadidel (pildigaleriid vaata siit):

Teet Saar, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. kl, üle–eestilisel füüsikaolümpiaadil 5.–7. (õp Kadri Mitt), maakonnaolümpiaadil geograafia I (õp Imbi Raudkivi), matemaatika I (Viire Hints), bioloogia I (Merike Bauman), füüsika I, keemia I (Kadri Mitt)
Aleksander Viiret, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 9. kl, maakonnaolümpiaadil eesti keele II (õp Maret Järveots), geograafia III (Imbi Raudkivi), bioloogia III-IV (Merike Bauman)
Kerli Heilu, Virtsu kooli 9. kl maakonnaolümpiaadil matemaatika II (õp Siivi Jõgi), käsitöö II (Marja Jõevee), keemia III-IV (Siivi Jõgi)
Kertu Kiivit, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl, maakonnaolümpiaadil matemaatika I (õp Ülle Lumeste), vene keele I-II (Marianne Samm), geograafia III (Reet Tuisk)
Markus Lember, Ridala põhikooli 9. kl, maakonnaolümpiaadil keemia I (õp Inga Otsa), bioloogia I (Sirje Korpe), matemaatika III (Milvi Uusen)
Piia Tomingas, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl, maakonnaolümpiaadil bioloogia I (õp Merike Bauman), matemaatika II (Evi Riivits), eesti keele III-IV (Ingrid Laasi)
Tanel–Sigmar Sildoja, Haapsalu gümnaasiumi 10. kl, maakonnaolümpiaadil saksa keele I (õp Elle Oruste), inglise keele I (Margit Peenoja), keemia I (õp Ülle Rääli)

Kõik maakonna olümpiaadide paremad:

Aleksandra Koel, Haapsalu gümnaasiumi 12. kl, geograafia I (õp Reet Tuisk)
Andra Kerge, Martna põhikooli 7. kl bioloogia II (õp Siiri Saks), vene keele III (Järvi Kimst)
Andres Pärnpuu, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl, geograafia II (õp Reet Tuisk)
Anna Elisabeth Lõuna, Haapsalu gümnaasiumi 8. kl, üle–eestilise kirjandusolümpiaadi 8., maakonnaolümpiaadi geograafia II (õp Reet Tuisk)
Anni Kallas, Haapsalu gümnaasiumi 5. kl, matemaatika I (õp Helge Käär)
Anni Rahuvarm, Noarootsi gümnaasiumi 11. kl, eesti keele II (õp Anita Arst)
Anni Uutma, Noarootsi gümnaasiumi 12. kl, eesti keele I-II (õp Anita Arst)
Ants Lobjakas, Haapsalu gümnaasiumi 6. kl, vene keele I (õp Jelena Turevitš)
Anu Vainu, Virtsu kooli 7. kl, bioloogia III, (õp Meelis Põhako)
Arlethe Annus, Haapsalu gümnaasiumi 5. kl, matemaatika II, (õp Piret Pärnapuu)
Artur Pjatkov, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 12. kl, matemaatika I (õp Viire Hints), inglise keele III (Jaana Maripuu)
Brigita Põld, Risti põhikooli 8. kl, üle–eestilise eesti keele olümpiaadi VII, maakondliku eesti keele olümpiaadi I (õp Marina Laurits)
Britta Sool, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. kl, kodunduse II (õp Janne Muuli)
Elisabeth Fofilov, Haapsalu gümnaasiumi 8. kl, kodunduse I (õp Siiri Reimann)
Geerit Kikut, Haapsalu gümnaasiumi 8.kl, üle–eestilise käsitööolümpiaadi X, maakonnaolümpiaadi I (õp Siiri Reimann)
Grete Põlluste, Haapsalu gümnaasiumi 9. kl, eesti keele I (õp Tiia Toomsalu)
Hanna Sein, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, saksa keele I (õp Embi Hunt)
Hanna Tammet, Taebla ümnaasiumi 8. kl, eesti keele II (õp Tiina Mägi)
Hans-Gustav Annuk, Haapsalu gümnaasiumi 12. kl, inglise keele I (õp Terje Konsap), bioloogia I-II (Triinu Karolin)
Heini Heinlaid, Lihula gümnaasiumi 11. kl, matemaatika I (õp Elve Sikk), geograafia III (Sirje Viita)
Helena Karjane, Haapsalu linna algkooli 4. kl, matemaatika III (õp Maren Suu)
Helina Laasen, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 12. kl, eesti keele I-II (õp Tiina Brock)
Helis Ilumäe, Taebla gümnaasiumi 4. kl, matemaatika I (õp Reet Kasemets)
Ingrid Pärn, Noarootsi gümnaasiumi 12. kl, bioloogia III (õp Merike Bauman)
Ingrid Tamberg, Noarootsi gümnaasiumi 11. kl, üle–eestilise olümpiaadi eesti keele VIII, maakonnaolümpiaadi I (õp Monika Undo)
Jaanus Annus, Haapsalu gümnaasiumi 11. kl, inglise keele I (õp Margit Peenoja)
Jelizaveta Salihova, Uuemõisa algkooli 4. kl, matemaatika II (õp Taimi Sarapuu)
Joel Karjane, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, bioloogia I-II (õp Merike Bauman)
Johanna Lipp, Lihula gümnaasiumi 6. kl, vene keele III (õp Väino Põld), matemaatika II (Elve Sikk)
Johanna Õun, Haapsalu gümnaasiumi 9. kl, geograafia II (õp Reet Tuisk)
Johanna Liiv, Haapsalu gümnaasiumi 6. kl, matemaatika III (õp Lea Liht)
Joosep Plamus, Haapsalu gümnaasiumi 3. kl, eesti keele II (õp Lehti Padu)
Kaarel Koel, Haapsalu gümnaasiumi 9. kl, geograafia I (õp Reet Tuisk), matemaatika I (Elju Herja)
Kadrian Kaljula, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl, eesti keele III–IV (õp Ingrid Laasi)
Kai Markus, Lihula gümnaasiumi 8. kl, keemia II (õp Hillar Laos), bioloogia II (Marje Loide)
Karita Kärmet, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 10. kl, matemaatika II (õp Viire Hints)
Kaspar Karja, Haapsalu gümnaasiumi 8. kl, bioloogia III (õp Triinu Karolin)
Kert Ojasoo, Taebla gümnaasiumi 12. kl, inglise keele 3. (õp Kaja Kaabel)
Ketlin Õunap, Haapsalu gümnaasiumi 6. kl, bioloogia II (õp Inna Särel)
Klaus Martin Vare, Haapsalu linna algkooli 6. kl, matemaatika I (õp Tuuli Sein)
Kristjan Reispärk, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, inglise keele II (õp Tiina Gilden)
Kristjan Kaljuvee, Risti põhikooli 7. kl, eesti keele I (õp Marina Laurits)
Laura Mihk, Haapsalu gümnaasiumi 10. kl, inglise keele II (õp Margit Peenoja), eesti keele II (Taimi Vilta)
Laura Väli, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, eesti keele III (õp Maret Järveots)
Liilian Lember, Ridala põhikooli 3. kl, eesti keele I (õp Raidi Sannik)
Liisi Uusküla, Noarootsi gümnaasiumi 10. kl, eesti keele I (õpetaja Monika Undo)
Lilith Marlen Kander, Haapsalu linna algkooli 3. kl, eesti keele II (õp Merle Moumets)
Lisette Aro, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. kl, keemia III (õp Kadri Mitt)
Madli Vatsfeldt, Virtsu kooli 8. kl, matemaatika II (õp Siivi Jõgi)
Margit Paat, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi, 9. kl, eesti keele III (õp Ingrid Laasi)
Margus Paaliste, Oru kooli 7. kl, geograafia I (õp Margit Kiivit)
Marie Keldrima, Haapsalu linna algkooli 3. kl, eesti keele III (õp Siivi Põder)
Marie Elise Soomre, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. kl, matemaatika III (õp Viire Hints), eesti keele III (Ingrid Laasi)
Maris Källe, Haapsalu gümnaasiumi 10 kl, inglise keele III (õp Margit Peenoja)
Marius Saak, Haapsalu gümnaasiumi 10. kl, geograafia II (õp Reet Tuisk)
Merle Tamme, Noarootsi gümnaasiumi 12. kl, eesti keele III (õp Anita Arst)
Mihkel Vihterpal, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 10. kl, matemaatika I (õp Viire Hints)
Mona Liinat, Uuemõisa algkooli 5. kl, matemaatika III (õp Ene Küünarpuu)
Paula Palmiste, Haapsalu gümnaasiumi 10. kl, eesti keele III (õp Tiia Toomsalu)
Piia Katharina Vaan, Lihula gümnaasiumi 9. kl, keemia II (õp Hillar Laos), bioloogia II (Marje Loide)
Piibe Bianka Sau, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, inglise keele II (õp Tiina Gilden)
Rait Kulbok, Taebla gümnaasiumi 9. kl, bioloogia III-IV (õp Kaja Loorens)
Rene Allkivi, Haapsalu gümnaasiumi 12. kl, inglise keele II (õp Terje Konsap)
Richard Urma, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 9. kl, ühiskonnaõpetuse I (õp Kalle Lõuna)
Rico-Reio Eslas, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl, vene keele I-II (õp Marianne Samm)
Siim Pikkaro, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl, eesti keele II (õp Ingrid Laasi), matemaatika III (õp Evi Riivits)
Silver Nikkel, Metsküla algkooli 6. kl, bioloogia III (õp Astrid Sumberg)
Stina Veek, Virtsu kooli 9. kl, keemia III-IV (õp Siivi Jõgi)
Svea Stahlman, Metsküla algkooli 6. kl, bioloogia I (õp Astrid Sumberg)
Tauri Türkson, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, ühiskonnaõpetuse I (õp Heinar Tuulberg)
Tiit Tammeniit, Haapsalu gümnaasiumi 12. kl, saksa keele I (õp Elle Oruste)
Veronika Veskimäe, Haapsalu linna algkooli 6. kl, vene keele II (õp Tuuli Sein).

Möödunud õppeaasta üleriigilise geograafiaolümpiaadi paremad läänlased (olümpiaadi lõppvoor toimus pärast aastatagust tunnustamisüritust):

Teet Saar, Haapsalu Wiedemanni gümnaasium (õp Imbi Raudkivi), I koht
Marius Saak, Haapsalu gümnaasium (õp Reet Tuisk), II koht
Karmo Kuurberg, Haapsalu gümnaasium (õp Reet Tuisk), II koht.

Haapsalu lasteraamatukogus peetud kirjandusolümpiaadi võitjad (osales 17 kolmeliikmelist võistkonda):

Maian Tohver, Annabel Pindmaa, Andra Reidla, Uuemõisa algkooli 4. kl, (õp Taimi Sarapuu)

Pranglimise maakonnavõistluse võitjad:

Arseni Hohlatov, Uuemõisa algkooli 1. kl, (õp Imbi Mäepere)
Pärtel Ruut, Haapsalu linna algkooli 2. kl, (õp Lii Habak)
Denis Krjutškov, Uuemõisa algkooli 3. kl, (õp Sirje Sinitskaja)
Alari Nuut, Virtsu kooli 4. kl (õp Tiina Markus), üle-eestilises arvestuses VII
Cevor Tikerpuu, Uuemõisa algkooli 5. kl, (õp Ene Küünarpuu) üle-eestilises arvestuses VII
Anna Maria Õun, Uuemõisa algkooli 5. kl, (õp Ene Küünarpuu) üle-eestilises arvestuses IX
Elery Kallas, Uuemõisa algkooli 6. kl, (õp Aire Oruste) üle-eestilises arvestuses IX
Piia Tomingas, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl (õp Evi Riivits)
Madli Vatsfeldt, Virtsu kooli 8. kl (õp Siivi Jõgi)
Kaarel Koel, Haapsalu gümnaasiumi 9. kl, üle-eestilises arvestuses V.

Õpilasfirmade ja informaatikaolümpiaadi parimad:

Jürgen-Heinrich Hints, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, õpilasfirma I (õp Angela Leppik)
Tõnu Heinorg, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, õpilasfirma I (õp Heinar Tuulberg)
Kristjan Reispärk, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl, õpilasfirma I.
Kertu Kiivit, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl, informaatika I (õp Mart Pett)
Simona Liisbet Seppi, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl, informaatika I (õp Mart Pett)
Vironika Bankier, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl, informaatika I
Heini Heinland, Lihula gümnaasiumi 11. kl, informaatika I (õp Liina Vaimla)
Joonas Kaskmäe, Lihula gümnaasiumi 10. kl, informaatika I

“Nuputa” konkursi võitjavõistkonnad ja individuaalarvestuse võitjad:

Andra Paeste, Ilja Serenko, Haapsalu linna algkooli 5. kl (õp Leelo Paesüld)
Klaus Martin Vare, Raul Paju, Haapsalu linna algkooli 6. kl, (õp Tuuli Sein)
Simona Liisbet Seppi, Kertu Kiivit, Liivia Lints, Haapsalu gümnaasiumi 7. kl (õp Ülle Lumeste)
Piia Tomingas, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 7. kl, individuaalne I
Klaus Martin Vare, Haapsalu linna algkooli 6. kl, individuaalne I (õp Tuuli Sein)
Arlethe Annus, Haapsalu gümnaasiumi 5. kl, individuaalne I (õp Piret Pärnapuu)

Õpioskuste olümpiaadi mullune võitjavõistkond:

Klaus Martin Vare, Raul Paju, Emma Katariina Paajanen, Henri Jõgi, Robin Ulla, Haapsalu linna algkooli 6. kl, (õp Tuuli Sein)

Ernst Enno nimelise omaloomingukonkursi parimad:

Argo Tänna, Uuemõisa algkooli 2. kl
Jakob Lemvald, Uuemõisa algkooli 2. kl
Eliise Veltri, Haapsalu gümnaasiumi 3. kl
Cevor Tikerpuu, Uuemõisa algkooli 5. kl
Pille-Riin Seimann, Kullamaa keskkooli 6. kl
Martin Kaldas, Haapsalu gümnaasiumi 6. kl
Anna Elisabeth Lõuna, Haapsalu gümnaasiumi 8. kl
Ruts Lumiste, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 9. kl
Helina Mätlik, Haapsalu SIKi 7. kl
Merilin Urb, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl
Anna Vinkelberg, Haapsalu gümnaasiumi 10. kl
Hedvig Alasi, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 11. kl

Koolinoorte mälumängu maakonna parimad ja Eesti VII:

Teet Saar, Lisette Aro, Hans Joosep Jõgisalu, Kaisa Marie Sipelgas, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 8. kl (õp Kalle Lõuna)

Üle–eestilise vene keele teatevõistluse eelmise aasta võitjad:

Jelena Turevitš, Anette Seiton, Kätlin Reinik, Grete Põlluste, Grete Jõgisaar, Kaarel Koel, Martna põhikooli ja Haapsalu gümnaasiumi 9. kl.

Haapsalu kutsehariduskeskuse üle–eestilised saavutused:

Kersti Künnapas, noore teenindaja konkursi I (õp Kersti Õim)
Riho Sommermann, noore teenindaja konkursi II (õp Kersti Õim)
Andra Sreiberg, majutusteeninduse I (õp Kersti Õun, Krista Põllula)
Elisa Ausmeel, majutusteeninduse III (õp Kersti Õun, Krista Põllula)
Sten-Silver Ots, infotehnoloogia I (õp Oliver Karjane, Kaido Kivioja)
Ergo Orumaa, tislerite II (õp Andres Sillak)
Mario Jürgens, noorkokkade I, (õp Tiina Sootalu)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz