0

Kanada kindralkuberneri proua sai kingiks Haapsalu salli

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Ametlike kingituste vahetamine kindralkuberneri David Johnstoni ja proua Sharon Johnstoniga. Foto: Raigo Pajula, www.president.ee
Ametlike kingituste vahetamine kindralkuberner David Johnstoni ja proua Sharon Johnstoniga. Foto: Raigo Pajula, www.president.ee

Kanadas riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kinkisid teiste ametlike kingituste hulgas Kanada kindralkuberneri prouale Sharon Johnstonile Haapsalu salli.

President Ilvese riigivisiidi peamine eesmärk on tugevdada Eesti ja Kanada kahepoolseid poliitilisi ja majandussuhteid ning kinnitada Atlandi-ülese koostöö tähtsust.

Eesti riigipea kohtub Ottawas Kanada kindralkuberneri David Johnstoniga, Kanada parlamendi liidrite Noël A. Kinsella, Andrew Scheeri ja Peter Van Loaniga ning peaminister Stephen Harperiga.

Torontos kõneleb president Ilves Euroopa Liidu tulevikuvisioonidest mõjukal majandusfoorumil Economic Club of Canada ning kohtub Kanada-Eesti Kaubanduskoja liikmete ja sealsete eestlastest ettevõtjatega. Samuti külastab ta IKT-le keskendunud Waterloo/Kitcheneri tehnoloogiapiirkonda ja Kanada Innovatsioonikeskust Communitech ning esineb seal avaliku ettekandega e-valitsemise ja küberjulgeoleku teemal. Samas allkirjastavad koostöömemorandumi Tallinna tehnikaülikooli ja Waterloo ülikooli esindajad ning Eesti IT-ettevõtjad kohtuvad oma partneritega.

Toronto Eesti Majas kohtub president Ilves Eesti sealse kogukonnaga. 4. mail, rahvusvaheliseks kasvanud talgupäeval “Teeme ära!” osalevad Eesti riigipea ja Evelin Ilves Jõekääru noortelaagris, kus Toomas Hendrik Ilves ka ise lapsepõlves käis.

Evelin Ilves külastab Ottawa lastehaiglat CHEO, kus ravitakse ka psüühiliste häiretega lapsi ning oluliseks peetakse näiteks lapsevanema osavõttu lapse haiglapäevade rutiinist. Torontos külastab Evelin Ilves eestlastest eakatele mõeldud puhke- ja hooldekodu Ehatare.

Presidendi ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, kultuuriminister Rein Lang, riigikogu liikmed Liisa Pakosta ja Imre Sooäär, kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe, Tallinna tehnikaülikooli teadusprorektor professor Erkki Truve, küberjulgeoleku programmi juht Marko Kääramees, Cybernetica AS juhatuse liige Aivar Usk ja NOW! Innovations tegevjuht Üllar Jaaksoo.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz