0

Haigla sai üle kahe tuhande euro heategevusraha

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Rainis Kruup andis heategevusraha üle Läänemaa haigla õendusjuhile Marju Lepmetsale. Foto Arvo Tarmula
Rainis Kruup andis heategevusraha üle Läänemaa haigla õendusjuhile Marju Lepmetsale. Foto Arvo Tarmula

Läänemaa haigla sai täna tšeki 2399 eurole, mille eest soetab loote uuringu seadme ja lastele meditsiinilise kaalu.

„Doppleri seade on meil juba ostetud, aga ei ole veel kohal,” ütles Läänemaa haigla õendusjuht Marju Lepmets.

Doppler on ultraheliuuringu üks võimalustest ja võimaldab jälgida loote südametoone.

Tähtis on ka korralik kaal. „Laste kaalu on väga vaja. Tihti on vaja seda näiteks doseerimiseks täpselt teada, aga emad teavad võib–olla eelmise aasta kaalu,” selgitas Läänemaa haigla peaarst Tõnis Siir.

2399-eurose tšeki seadmete ostuks andsid haiglale eile üle Selveri töötajad. Rannarootsi Selveri juhataja Rainis Kruup selgitas, et raha koguti spetsiaalse šokolaadi müügi ja annetuste abil ning osaga läbimüügist.

Kampaania kestis detsembrist jaanuari alguseni. “Väga suur osa tuli “Annekese” sussišokolaadi müügist. Selle müügiraha läks kõik haiglale,” ütles Rannarootsi Selveri juhataja Rainis Kruup. “Peale selle 0,64 senti igalt sel ajal Rannarootsi Selveris tehtud ostult ja aasta ringi üleval olevate annetuskarpide sisu.”

Läänemaa haigla sai Selveri annetuskampaaniast kasu kolmandat aastal. „Meil on hea meel, et tšekk on iga aasta suuremaks läinud,” ütles Kruup.

Üle Eesti õnnestus heategevusprojektiga „Koos on kergem“ korjata 16 haigla laste- ja sünnitusosakondade toetuseks 88 733 eurot.

Kampaaniat korraldas Selver kümnendat aastat. Kolm esimest aastat said raha lastekodud, hiljem haiglate lasteosakonnad.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz