Läänemaa spordielu tähed särasid Altmõisas

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Paralepa rattaklubi: Jaanus Nõmmisto, Andrus Tammistu, Ailar Ladva, Jaan Saviir

Reede õhtul kuulutas spordiliit Läänela Altmõisa külalistemajas välja möödunud aasta Läänemaa paremad sportlased ja tublimad treenerid ning aktivistid.

Aasta naissportlane tipptennisist Kaia Kanepi küll Altmõisa ei jõudnud, kuid oli laupäeval Haapsalus kohtumas tenniseklubi lastega ja sai oma auhinna kätte päev hiljem.

Küll jõudis reedel üritusele aasta meessportlane, võrkpallur Romet Priimägi.

„Kuna sel aastal olid meessportlaste nominendid üsna ühel tasemel, oli seal rebimine kõige suurem,” ütles Läänela tegevjuht Ülle Lass.

„Me ei anna välja teisi ega kolmandaid kohti,” ütles Lass.

Järjestus tuli kokku spordiklubide, spordiliidu Läänela juhatuse ja asjatundjate tagasiside alusel.

Parim veteran Mati Kallemets sai orienteerumises Eesti meistrivõistlustel meesveteranide arvestuses mitu medalit. Laskeorienteerumise MMil oli ta veteranide sprindis neljas ja tavarajal kaheksas.

Parim naisveteran Milvi Vendla tuli kergejõustiku EMil N65 odaviskes pronksmedalile.

Parima meesjuuniori Ottomar Ladva tippsaavutus oli kuni 16aastaste male maailmameistrivõistluste viies koht.

Parima naisjuuniori Katrina Lehise eredaim hetk oli Moskvas peetud juunioride MMi pronksmedali võitmine.

Parima võistkonna tiitli sai Eesti meistriks tulnud spordipüstolilaskjate naiskond, kuhu kuulusid Leini Liiv, Triin Roostfeldt–Allas ja Küllike Sinisalu.

Hea treeneritöö eest tunnustati aasta õpetajat Peeter Turnaud.

Samuti anti auhind üle Eesti maaspordiliidu Jõud tunnustuse saanutele. Vehklemistreeneri Helen Nelis–Naukase oli Jõud valinud Eesti paremuselt kolmandaks noortetreeneriks.

Jõu tunnustuse said ka aasta piirkondlik spordisündmus 2012 — Marimetsa Kapp jalgrattakrossis — ning aasta tegija kohaliku spordielu edendaja kategoorias 2012 — Pille Raudsepp.

Läänemaa sportlikumaks pereks hääletati perekond Kallas Nõvalt. Pereisa Peeter ja pereema Liina ning Henry, Ingmar, Ove–Kristjan, Peeter–Kait Kallas ja Keity–Liina on silma paistnud nii võistluste korraldamise, võistkondade treenimise kui ka võistlemisega. „Väga raske valik oli. Kõik pered on tunnustust väärt ja selleks on nad ka kohal,” kommenteeris Ülle Lass.

Nominendid olid samuti Kängsepad Paliverest, Reesarid Kullamaalt, Simulaskid Haapsalust ja Märsid Ridalast.

Läänemaa spordipreemia laureaadid

Pille Raudsepp
Läänemaa suvemängude peakohtunik, Ridala valla spordielu korraldaja, Mäemõisa tervisepargi korrastamise eestvedaja. Aktiivne spordiveteran ja kehalise kasvatuse õpetaja.

Jaan Saviir
Mitmekülgne spordiaktivist, kes peale jalgrattaspordi tegeleb ka suusatamise, jooksu ja triatloniga. Tema suurim projekt on jalgrattasarja Marimetsa Kapp organiseerimine ning elluviimine. Selles oli mullu kokku 10 etappi, esimest korda ka Hiiumaal ja Vormsis. Saviir korraldab ka teisi spordivõistlusi nagu Haapsalu triatlon ja Haapsalu rattaralli. Ta läbis kõik Läänemaa nelikürituse võistlused — Palivere suusamaratoni, Palivere miilijooksu, Haapsalu triatloni ja Kullamaa rattakrossi, — samuti Tartu suusamaratoni ning Tartu jooksumaratoni.

Marek Pragi
On end näidanud Läänemaa korvpalli arendajana, sihikindla ja pühendunud treenerina, võistluste ja lastelaagrite korraldajana, spordikohtunikuna ja aktiivse kaasamõtlejana Läänemaa spordielu parendamiseks.

Tänu temale on Läänemaa taas esindatud Eesti meeste meistrivõistlustel oma meeskonnaga. Läänemaa korvpalli meistrivõistlused on tema abiga korralduselt jõudnud uuele tasemele. Tema juhendatud noortevõistkond osaleb Eesti meistrivõistlustel ja rahvusvahelistel turniiridel.

Janar Sõber
Mitmekülgne mees, keda iseloomustab oskus endast kõik anda ja kui vaja, natuke rohkemgi. Tema panus eriti Lihula spordi arengusse on märkimisväärne ja tulemuslik.

2009. aastal matid maha saanud raskejõustikuklubi Leola liikmeil oli 2012. aastal palju ettevõtmisi, kuid neid kõiki iseloomustab järjepidevus ja pidev pildis olemine nii tulemuste kui ka meediakajastuse poole pealt.

Suur osa sellest on asjaolul, et treenerirolli kõrval on Janar Sõber võtnud tõsiselt ka sündmustest kirjaliku ülevaate andmist, hoides Leola tegemistele kaasaelajaid klubi tegemistega kursis blogis rjkleola.blogspot.com.

Aivi Ööbik
Suutis väikese Nõva valla Läänemaa suvemängudel viia teisele kohale, kaotades vaid õige pisut Ridalale.

Selle tulemuseni viis Aivi Ööbiku pikaajaline sporditöö ja hea koostöö Nõva noorte ja vanadega.

Aivi Ööbiku juhtimisel on vallas välja töötatud tervet hooaega hõlmav võistlussüsteem ja rahvusvaheline koostöö sõprusvallaga Tarvasjoel Soomes.

Eraldi väärivad märkimist iga–aastased rannavõrkpalli võistlused Perakülas, külade neljavõistlus, vastlapäeva suusasõit ja aastalõpu saalihoki turniiri korraldamine.

Aap Uspenski
Uspenski juhitud maadlusklubi MK Dünamo on aastaid korraldanud noortele Haapsalus maadlusvõistlust, Dünamo noorteturniiri.

Õpilaste ja kadettide vanuseklassis on Dünamo Eesti parimate seas. Õpilaste Eesti meistrivõistlustel oli MK Dünamo kokkuvõttes kolmas, kadettide meistrivõistlustel teine klubi.

Eesti kadettide meistrid Reimo Milva ja Lauri Leier käisid ka Euroopa meistrivõistlustel, kus Reimo Milva saavutas 10. ja Leier 21. koha.

Aap Uspenski oli Eesti kadettide koondise treener Euroopa meistrivõistluste ettevalmistamisel.

Eesti maadlusliit tunnistas Aap Uspenski 2012. aasta parimaks kadettide treeneriks.

Ailar Ladva
Ailar Ladva on aastaid aidanud korraldada maleelu Läänemaal. Eraldi tasub märkida Valge Daami ja Eesti meistrivõistluste korraldamist.

Ka toetab ta andekat poega Ottomar Ladvat teel tippu.
Samuti aitab ta korraldada rattasarja Marimetsa Kapp.

Ailar Ladva on spordiliidu Läänela asjatundlik ja usaldusväärne koostööpartner firmaliiga karikasarja korraldamisel ja elluviimisel.

Aasta sponsor
Kuldsponsori 2012 tiitlile esitati neli nominenti: Haapsalu linn, Narma LV, Lääne Teed ja EstTrans Kaubaveod.

Tiitli sai EstTrans Kaubaveod, kes on toetanud Palivere turismi– ja tervisespordikeskuse nüüdisajastamist ning arendamist. Tänu EstTrans Kaubavedude toetusele sai mullu võimalikuks uue rajahooldusseadme hankimine, selle transpordi ja hoidmise korraldamine.

EstTrans Kaubavedude raha aitas kokku saada LEADER programmist hangitud suusasilla, nõlvatrepi, liikumisraja piirete ehitamise projekti omaosalust. Peale Palivere keskuse on Sulev Saareväljale kuuluvalt ettevõttelt saanud abi ka palju Haapsalus ja selle ümber tegutsevaid spordiklubisid.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
urmas
11 aastat tagasi

Jätkuvalt soovime kõigile meite läänemaa säravatele spordielu tähtedele jätkusuutlike treeninguid ja uusi , veelgi vingemaid võite 2013 aastal ,kõikjal maailmas,mis meite kõigi kodudes taas südameid rõõmustaksid. Sportliku edu soovides MTÜ ÖSTERBY KÜLASELTSI SPORDIPERE.