0

Energiaturg.ee: börsipõhine elektripakett on olnud 10 protsenti soodsam

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Sada päeva tegutsenud sõltumatu hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee andmetel on populaarseim börsihinnaga pakett olnud jaanuari esimeses pooles 10 protsenti odavam kui vastav fikseeritud hinnaga pakett.

Energiaturg.ee võrdles statistika põhjal kahte kõige populaarsemat paketti: Eesti Energia fikseeritud hinnaga 12-kuust paketti ja 220 Energia börsihinnaga ettemaksuta paketti. Detsembrikuus Eesti Energia poolt 12-kuulisele paketile pakutud fikseeritud elektrihinna aritmeetilisele keskmisele tuginedes selgus, et erineva tarbimismahuga elamispindadel oli jaanuari esimesel poolel muutuvhinnaga pakett 10 protsenti odavam.

Korteril aastase tarbimisega 1750 kWh oli börsihinnaga pakett koos käibemaksuga keskmiselt 0,44 eurot odavam. Eramu tarbimisega 10 000 kWh puhul maksaks tarbija fikseeritud paketiga keskmiselt 2,54 eurot rohkem ning elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli kahe nädalaga keskmiselt 5,71 eurot. Tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta ning hindade arvutamisel oli aluseks Elektrilevi tüüpkoormusgraafik.

„Enamik tarbijaid valis küll elektrituru avamisel fikseeritud hinnaga paketi, kuid kindlasti tasub tarbijatel jälgida elektrimüüjate hinnamuudatusi ja ka pakettide erinevusi, kuna suurema tarbimismahu korral võib hinnavahe tulla märgatav. Nii Eesti Energia kui ka 220 Energia on ka peale aastavahetust jätkanud oma hinnapakettide muutmist,“ selgitas portaali tegevjuht Moonika Kukke.

Lisandunud on viis elektrimüüjat

Hinnavõrdlusportaalis Energiaturg.ee saab lisaks senisele seitsme elektrimüüja 220 Energia, Eesti Energia, Eesti Gaas, Elektrimüügi AS, Elektrum, Imatra Elekter ning VKG Elektrivõrgud hinnapakettidele nüüd võrrelda ka väiksemate võrguettevõtjate (Loo Elekter, Elveso, TS Energia, Saku Maja, Veerenni Jaotusvõrk) elektrimüügipakette. Ülejäänud väiksemad võrguettevõtjad ei ole oma veebilehtedele hinnainfot veel üles pannud, kuid kui see avaldatakse, lisatakse ka nende pakkumised võrdlusesse.

Hinnapakette on tänaseks kõigi müüjate peale kokku 108 koos kõikvõimalike erinevate variatsioonidega. Tähtajalisi, fikseeritud hinnaga pakette on võrdluses 52 ning tähtajatuid, muutuva hinnaga pakette on 38. Lisaks kajastab portaal 18 muud paketti, mida esialgu võrdlusesse lisatud ei ole, sest teised müüjad, kellega taolisi pakette võrrelda, samasuguseid pakette ei paku.

Tarbijakeskset hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee on saja päevaga külastatud kokku 360 000 korral ning selle aja jooksul on laekunud ligi tuhat küsimust.

Energiaturg.ee on sõltumatu ja tarbijakeskne elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz