Kuusk ja Soo võitsid Saaremaa karikavõistlused purjetamises

Katamaraanidel võitsid Kuusk ja Soo. Foto Ott Kallas

F18 katamaraanide klassis võitis Saaremaa karikavõistluste regati Haapsalu paatkond Uku Kuusk – Aivar Soo (HPSK), teatas Eesti jahtklubide liidu peasekretär Ott Kallas.

Täna purjetati Saaremaa karikavõistlustel kõigis võistlusklassides kaks viimast võistlussõitu. RS Feva klassis tulid Eesti meistriks Tavo Annus – Mikael Ristmets, 29er klassis võitsid Eesti meistritiitli Juuso ja Henri Roihu.

RS Feva klassis said Tavo Annus – Mikael Ristmets (ROPK) täna 2. ja 1. koha ning kindlustasid endale sellega regati võidu ja Eesti meistritiitli. Teise koha ja Eesti hõbeda said kaela Ardi Bogdanov – Kaspar Treimuth ja kolmanda koha koos pronksmedalitega teenisid Madis ja Martin Mik (ROPK).

Tüdrukute seas olid parimad ja võitsid Eesti meistritiitli Maris Seersant – Johanna Poksi (TJK), teise koha ja hõbemedalid võitlesid välja Kristina Erisalu – Renate Heinsalu (HPSK). Kolmanda koha said venelannad Anna Rusetskaya ja Ksenia Gromova (Rautu). Tüdrukute Eesti MV pronksmedalid said Kristel Sigrid Tihamäe ja Enely Liepkalns (KJK). RS Feva klassis võistles 18 jahti.

Katamaraanidest said teise koha Andres Laul – Ain Roosma (EKL). Kolmandana lõpetasid Kerli Võsa – Kevin Jakobson (NYCS). F18 katamaraane oli regatil kokku 6 jahti.

29er klassis võitsid regati ja Eesti meistritiitli vennad Juuso ja Henri Roihu (TJK). Teisele kohale ja Eesti MV hõbemedalile tõusid täna taas head sõitu teinud Georg Haud ja Jaan Erik Pihel (ROPK). Kolmanda koha saavutasid soomlased Eetu Kotiranta – Tom Wendt (HSS). Eesti MV pronksmedali teenisid koduvetel purjetanud Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS). Parimad tüdrukud Kätlin Tammiste – Anna Maria Sepp (ROPK) lõpetasid regati 6. kohal. 29er jahte võistles Roomassaares kokku 11 jahti.

Saaremaa karikavõistlused korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Homme on viimane võistluspäev ja sõidud planeeritud algusega kell 11.

Roomassaare pakkus täna taas mõnusalt sooja ilma, tuul oli hommikul vaikne 2-4 m/s ning tõusis teise sõidu ajaks 4-6 m/s. Hommikuse udu tõttu pidi võistlusjuht küll esimese stardi aega edasi lükkama, kuid peatselt udu haihtus ja merele pääseti juba kell 11. Purjetajad said regati lõpetuseks kaks kena sõitu keskmistest tuultes.