0

Augustibluus täidab linna

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Augustibluusi peakorraldaja Indrek Ditmanni sõnul on 8000 külastajat paras arv ning korraldajate eesmärk ei olnud seda arvu suurendada. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu suve suurüritus Augustibluus jätkab samas noodis kui mullu — 23 esinejat, 10 riiki, 6 esinemispaika, umbes 8000 külastajat. „Ei ole mõtet jalgratast parandada, kui see katki ei ole,” sõnas Augustibluusi peakorraldaja Indrek Ditmann.

Esmaspäeva pärastlõunaks olid ainsad bluusiaegsed vabad majutuskohad Haapsalus neli kohta Laine spaahotellis. Haapsalu turismiinfokeskuse infokonsultant Janika Savi nentis, et ka see on mullusest tuttav tendents. Paljud broneerisid öömaja juba jaanuaris või palusid koha kinni panna koguni mulluse bluusifestivali ajal.

Savi nentis, et saab öömaja otsijaile soovitada vaid telkimisvõimalust või Haapsalu lähiümbrust.

„Ma muretsen tõsiselt, sest eelmisel aastal oli linnas palju juhukülastajaid, kes tulid teadmata, et on suurüritus, ja olid fakti ees, et polegi kuhugi minna,” sõnas Savi.

Ditmanni sõnul erineb tänavune korraldus mullusest ehk nii palju, et linna külalistele on rohkem mõeldud. „Kuna tuli statistika, kui palju Augustibluus toob linna külalisi, siis oleme natuke rohkem infopunktidele ja viitadele rõhunud,” ütles Ditmann. „Eelmisel aastal kurdeti, et inimesed ei leia Selverit üles.”

Pileteid on Ditmanni sõnul müüdud näpuotsaga rohkem kui mullu, korraldajad on arvestanud, et külastajaid tuleb kokku eelmise aastaga sarnaselt 8000 kanti. „Ei pea oluliseks, et see arv suureneks,” lisas Ditmann.

Tänavused peaesinejad on Matt Schofield ja Lucky Peterson. Ditmanni sõnul on mõlemaid üritatud festivalile kutsuda ka varem, kuid seni pole see õnnestunud.

„Matt on ainuke Euroopast pärit bluusiartist, kes Ameerikas ehk bluusi kodumaal suurtel festivalidel peaesinejaks on,” sõnas Ditmann.

Lucky Peterson on aga bluusilegend, kes mängis juba mõneaastaselt koos James Browniga, viieselt ilmus tema esimene sooloalbum ja 17aastaselt sai temast Etta Jamesi bändi kitarrist.

„Tundub uskumatu, aga seda, kuidas ta mõneaastaselt esineb, saab Youtube’ist vaadata,” lisas Ditmann.

Peakorraldaja nimetas ka kaks huvitavat kodumaist eriprojekti, mis olid kokku pandud nimelt Augustibluusi tarvis. Esimene on tänavu surnud Etta Jamesile pühendatud Ladies in Blues, kus solistid on superstaarisaatest tuntud Birgit Varjun, Liis Lemsalu ja Birgit Õigemeel.

Teiseks Magnetic Band & Sõbrad, mis on pühendatud omal ajal Augustibluusiga seotud ja ise palju bluusi kirjutanud Gunnar Grapsile, rääkis Ditmann. Bändi ühe solistina astub üles Ott Lepland.

23 bändist 11 on Eestist, 10 mujalt, üks Eesti–USA ja üks Eesti–Austraalia rühmitus. Kodumaine ansambel Green Spirit teeb bluusimaailmas pisut erakordset, venekeelset bluusi.

Toimub ka kaks õpituba. Kitarrikool.ee kitarriõppest osavõtuks piisab väikestest eelteadmistest — kitarrid on kohapeal. Teises õpitoas räägitakse bluusmandoliinist, Ditmanni sõnul bluusis harvaesinevast ja seega väga huvitavast pillist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz