Järgmise aasta lind on tüll

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Eesti Ornitoloogiaühingu teatel valis ühing 2012. aasta linnuks tüllid. Eestis pesitseb neid kaks liiki — liivatüll ja väiketüll.

Nad on välimuselt väga sarnased, kuid eluviisilt erinevad: liivatüll on levinud rannikul, väiketüll elutseb aga peamiselt tehismaastikel. Mõlemaid pesitseb Eestis 1000—2000 paari ning nad on ka väikesearvulised läbirändajad. Kui väiketülli arvukus püsib pärast suurt langust 1990. aastatel Eestis ja kogu Euroopas stabiilsena, siis liivatülli arvukus on viiekümne aasta jooksul vähenenud neli korda ning vähenemine jätkub.
Ehkki nad tegutsevad sageli inimeste läheduses, ei tunta neid liike kuigi hästi ja nende elust teatakse üsna vähe nii meil kui mujal Euroopas.

Tegemist on põnevate lindudega, kelle omapärane käitumine ja pesitsusbioloogia väärivad suuremat tähelepanu. Seetõttu on tüllide aastal
kavas koos linnuhuvilistega uurida ja tutvustada tüllide elu, elupaiku, pesitsusökoloogiat ja rännet.

Eesti Ornitoloogiaühing valis aasta linnu juba 18. korda. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht meil esinevat linnuliiki
või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi aasta linnu uurimisse ja kaitsesse. Käesoleva aasta ja varasemate aasta lindudega saab tutvuda EOÜ kodulehel http://www.eoy.ee/aastalind.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments