2

De la Gardie lossis algab lõpuks remont

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

fdfdf

Lähiajal peaks algama De la Gardie lossi ümberehitus õendushoolduskeskuseks, sest ehituskonkurss on lõppenud ja ehitajaga leping sõlmitud.

Nelja osavõtjaga ehitaja konkursi võitis Haapsalu firma Ehto ja saarlaste Primus PRi ühispakkumus, selgitas projektijuht Kadri Tamm konsultatsioonifirmast Innopolis.

Ehto juhi Raivo Raudsepa sõnul läheb ehitus lahti paari nädala jooksul.

Hooldusravi tarbeks kohandatakse Läänemaa haigla 3. korrus ja kõrval asuv loss, nii et kahe peale kokku tekib 77 voodikohta. Haiglat ja lossi ühendava galerii asemele tuleb maa–alune tunnel.

Projekti maksumus on 2,4 miljonit eurot, sellest 1,8 miljonit võtab ehitus.

„Projektis tuli kärpeid teha, et lubatud rahaga välja tulla,” ütles Tamm. Muudatusi tehti viimistlusmaterjali valikus, krundipealsed rajatised ehitatakse esmalt vaid hädavajalikus mahus.

Ettevõtmist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu õendus– ja hooldusteenuse infrastruktuuri arendamise programm.

Läänemaa haigla sai toetust 0,92 miljonit eurot, ise peab lisama rohkem kui kolmandiku. Omaosalus kaetakse laenuga, laenutaotlus on rahandusministeeriumiga kooskõlastatud, lisas Tamm.

Loss peab valmis olema maiks 2012, haigla 3. korrus augustiks, nii et õendushooldushaigla võiks käiku minna tuleval sügisel, ütles Kadri Tamm.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Juss
Juss

Lõpuks ometi. Vaatasingi, et see mis tehti rohkem ajutise loomuga.

jk
jk

k

wpDiscuz