Avakülg » Meelelahutus, Pealugu, Uudised » Ameerika autod Haapsalus: kaubamaja parkla pargiti kinni

Ameerika autod Haapsalus: kaubamaja parkla pargiti kinni (89)

Malle-Liisa Raigla fotod

Täna hommikul jätkus Haapsalus autopidu rongkäiguga läbi linna. Autode rongkäik on autopeo populaarseim osa just kohalike elanike seas.

Nagu viimase aja Haapsalu suurürituste ajal ikka, jäi ka seekord üritust varjutama parkimisprobleem. Peale selle, et ürituse ajal oli vanalinn taas autodest umbe pargitud, oli rongkäigu ajal ka kaubamaja parklas võimalik liigelda vaid jala, sest ükski auto liikuma ei mahtunud.

Umbes tunni kestnud rongkäigul osalesid nii näituseautod, lihtsalt peole tulnud autod kui ka spetsiaalselt rongkäigule tulnud autod. Oli autosid, mis sõitsid rahulikult rongkäigus ja lasid signaali, aga oli ka autosid, kes põletasid rehvi, kuigi juba mõned aastad on olnud see keelatud. Rehvi põletamine rikub asfalti ja eraldab mürgiseid gaase.

Sellegipoolest tekitab tossutegemine publiku seas elevust ja tänavu oli ühe auto tekitatud toss suisa roosa.

ameerika autod. malle-liisa raigla (4) ameerika autod. malle-liisa raigla (3) ameerika autod. malle-liisa raigla (2)

89 “Ameerika autod Haapsalus: kaubamaja parkla pargiti kinni”

 1. see kohalikke terroriseeriv jamps kinni panna.

 2. Mis teil inimesed viga on,kui ei meeldi minge selleks ajaks,kui Haapsalus üritused on linnast ära.Vinguvate inimeste ving on meil siin suurem,kui üritustel tekitatav auto heitgaas.Kellele ei meeldi pange autod linna serva istuge bussi peale ja saate vabalt igale poole.Kui ei korraldata üritusi,siis tee vingutte ja nüüd kui on terve suvi üritused ja linnale tuleb raha ikka vingute,ostke maale maja või kuskile suvila ja maandage oma pinged seal maha.

  • vastaseid pole palju, aga..........

   Päris vihakõne kukkus välja! Kelle mille peale? Vingumiseks pead teemat, mis seda kindlasti ei ole. Keegi läheb lastega toidupoodi ja enam liikuma ei pääse. See pole üritusele vastuseismine. Kõigile pole seda ka kohustuseks tehtud. Politsei vaatas ka siis nähtavasti vaikivalt pealt. On see normaalne?

  • arusaamatu Kalle

   Asi pole üritustes,vaid organiseerimises,parklate puudumine ,absoluutselt läbimötlemata organiseerimatus.Tulen näiteks maalt poodi süuä ostma ja pargin seniks auto kaubamaja ette aga näed,koju enam ei saa,sest ei pääsegi autoga parklast välja.See pole mingi ving aga see on juba absurdsus,mis igal aastal toimub ürituste ajal.Miks pole väljas politseid või muidu liikluskorraldajaid,kes suunaksid autod õigesse kohta.Mujal maailmas on ka sellised üritused ja on hästi organis.autodele parklad ja viidad,inimesed,kes suunavad õigesse kohta külalised.Mis siin nii üleloomulikkku on,met ei saada neid asju korda.??? korraldajal peab olema ju linnaga asjad läbiräägitud olema.

   • Ja ,selles on rahval õigus,et korraldaja võiks organiseerida sellel ajal natuke parkimist ka,teha koostööd kohaliku linnavõimuga.Õnneks oli selle ürituse aeg Metsa tänavale lossi poole pandud peatumis-parkimis keelumärgid,kuigi ega ju meil osad liiklejad märke ei tunne ja pargivad ikka kuhu juhtub,sest inimesed on mugavad.Vaadake linna poolt teisi korraldatud suuri üritusi kus on suunavad viidad pandud,kus parklad asuvad.

   • See tekst näitab, et Kalle on õppimisvõimetu. Teades, et kord aastas on selline üritus, kus võib tekkida tunnine ummik, läheb ta toitu ostma just kesklinna poodi. Just kui näiteks Kastani poodi või mõnd muud ei oleks olemas. Tark inimene suudab sellised asja vältida, loll aga kaagutab.

  • Mis raha linn saab :D

   Kõik tulu läheb eraisikutele,

   mul ka täiesti pohhui, keegi mulle ette jääb saab litaka ja ongi kõik, tehke mida tahate

 3. Miks alati peab vinguma, miks alati peab kirjutama sellest, mis on halvasti, miks alati peab ütlema , mingu minema, lõpetagu ära, meile poke teid vaja.

  Toss on vastik jah – kas ürituse korraldamiseks luba andes on läbi räägitud paraadi tingimused?

  Pargiti kinni – eks need omad linnaelanikud olid, kes Jaama risti autosid vaatama tulid ja meeter rohkem ei suutnud jalgsi käia. Meie näiteks jalutasime peatänava äärde, sest ikka ise tahtsime uhkeid autosid vaadata, mitte neid oma autole näidata.

  Jne

 4. eelnevaid kommentaare lugedes tahaks küsida, et kas haapsalu linn on nii suur asula et lastega poes käimiseks peab kasutama auto., arvestades , et poed jäävad mingi kilomeetri ,vanalinnast vaadates mingi paari kilomeetri kaugusele. Sellepeale ütleks, et ininimesed ärge olge nii mugavad ja kui on sellised üritused nagu see, siis kohalikud , ärge ikka ronige oma autodega igale poole. Selle paraadi vaatamiseks võiks ikka suuta see mõned sajad meetrid jala käia. olen ka ise auto omanik ja kohalik elanik ja ei näe probleemi linnas jala liikumises.

  • aga palun siis

   Ja ega mujalt kui Haapsalust poes ei käidagi!!?? Toidukotte on ka mugav kilomeetreid tassida seljas?? Eeskirjad on täitmiseks, ka neile jube naljakatele kummitossutajatele.

   • TO ” aga palun siis” , kui sa oled mõtlev inimene ja haapsalu ümruses siis sa ei jäta oma poes käimist sellise ürituse ajax. ise elan kastani poe juures ja mina ei pea iga päev poes käima, mõtlen enne poes käigu läbi, mida on vaja.aga nagu näha mõned ei oska mõelda, et ainult saax sõita

    • kõva mõtlemine küll, millest rääkida!

     Naerupurse. Mõttega pole siin midagi peale hakata. Küsimus on praegu ülbuses ja liikluseeskirjade eiramises. Milles poeskäija süüdi on?

   • keegi ei keela ju sela ajal mõnda muud poodi kasutamast – Uuemõisa Konsiumit, RR Selverit, Kastanit – valik on suur, aga põhiline on ikka vingumine

  • Tahaks näiteks arbuusi osta, siis piima ja veel midagi – ausalt, mina ei jaksa seda käe otsas koju tassida. Võibolla laps ka nii väike, et tuleb käest kinni hoida.

  • Sina, kui linna külaline, miks sa oma autoga Haapsalusse tulid?
   Sul aega küll. Buss ja jalutamine. Kohalik peab poest kilode viisi söögikraami tooma, et puhkajavurled ära toita. Ka muud majapidamistimetused vajavad autot. Teil,puhkajatel, peab keelama autoga Haapsalut külastada!

 5. kohalik teab väga hästi,millal see üritus on . Ise võiks ka natuke mõelda.Kas ma nüüd pean autoga ja lastega sellel päeval kaubanduskeskusesse trügima ? Kindlasti ei pea.

  • kas te ei saa aru...

   et probleem pole poes käimises vöi mitte aga nahaalsus,ülbus parkimisel,,,on sellest nii raske aru saada vöi??? teie ,sellise idiootsuse heakskiitmisel.

 6. vaga hea näide eestlaste liikluskultuurist…….

 7. Mis te vingute, mis te vingute…. Võibolla keegi ei vingukski kui üritusest osavõtjad jääksid kultuurseks ja viisakaks ning peaksid kinni liikluseeskirjast. Kõik ei jaga teie vasikavaimustust tuututamisest ja rehvitossust.

  • inimesed satuvad ikka veel vaimustusse selliste asjade peale???? vaatad aga teatri külastusi,on saalid pooltühjad-kahjuks.Eks see näitabki linnarahva taset.Vist on juba 15a.neid autosid nähtud,kaua võib????Üritused las toimuvad,muidu Haapsalu ongi ikka nii väljasurnud,vähemalt suvel näeb Haapsaluds inimesi ka.Aga kõik peab olema hästi korraldatud .No jah,alles sai Haapsalu oma uue jaama ristmiku valmis,nüüd hea tossutada seal….

 8. Selliseid suuri üritusi pole ju igapäev.Tore,et suvel üritused toimuvad.Ilma oleks igav ju.Tasub alati naeratada ja rõõmus olla.Vinguda jõuab kirstus ka.Kõndimine tuleb kasuks ja toss ei tapa hetkega.Unustage mõneks päevaks autod garaazi,olete tervemad.

 9. Hm…. mõttetu probleem.

 10. Järjekordne korralduslik fopaa linnavalistsuse poolt. Sukles saab taas oma väheseid intellektuaalseid võimeid demonstreerida. Mõni anekdoot ehk meenub…

 11. Haapsaalu- vingumise pealinn?

 12. Tegelikult, arvestades viimase aja liiklusõnnetuste statistikat võiksid sellistel üritustel osalejad liigelda korralikult ja olla oma käitumisega eeskujuks, selle asemel et noortele/lastele muljet jätta, et mida vingem pann tagumiku all seda vähem teistega arvestama peab….

 13. Minge mõnda teise poodi. Arvatavasi Selveri parklas oli kohti küll.

 14. Olgem ausad. See, kes täpselt selle rongkäigu ajal autoga poodi ronib, peab peast ikka päris soe olema. Ja kedagi teist peale iseenda siin küll süüdistada vaja pole.

 15. Kas Haapsalus on AINULT 1 toidupood? Ma tean vähemalt kümmet toidupoodi ja just TÄNA on vaja ronida siis oma lastega sinna kaubamaja toidupoodi w?

  • Mina tean, et Haapsalus on 7 toidupoodi.

  • blondiinidel ju oma mersude ja bemmidega vaja ju just nüüd igale poole ronida, sest need 3 päeva ei paista ju ameeriklaste seast välja ja ei ole tähelepanu keskmes

   • mis siia puutuvad blondiinid????

    asi on ikka matslikuses ja poes käimisega pole siin midagi tegemist.Lollid olete vöi,et ei saa korralagedusest aru????

 16. Ja muide, lastest soigumine pole ka lollusele mingi vabandus. Laske lastel vahel kasvõi viis minutit üksi olla. On ammu tuntud fakt, et tänapäeval nii tavalised helikoptervanemad põhjustavad oma laste psüühikale edasiseks eluks pöördumatuid kahjustusi. Vanasti olid vanemad tööl ja lapsi passisid vahel vanavanemad, vahel pidid nad ise hakkama saama. Ja õnnetusi millegipärast ei juhtunud sugugi rohkem, kui praegu. Aga lapsed vähemalt õppisid üsna kiiresti mõnda aega ilma vanemateta hakkama saama.

 17. Täitsa umbes vingumine lihtsalt, kuidagi kohe ei saa ühegi asja peale vingumata olla….
  Äkki oleks lahedam kui haapsalus enam tulevikus ühtegi üritust ei toimuks,kaasa arvatud ntx vanurite lemmikuks kujunenud tsaikovski päevasid,siis oli ka linn ummikuid täis ju!!!???

 18. Kuulge kas,te lugeda ei oska seda artiklid millest jutt käib?Minu arust käis jutt
  Ameerika autode rongkäikust,et need ei vilistaks kümme???🚭♻🚂🚘🚗🚐

  • minu arust ikka kinniparkimine oli probleem. Parkimiskorraldus missugune. Muidu teeb politsei hoiatuse või trahvi, kui auto valesti pargitud, nüüd tehtagu mis tahes

 19. Ei ole ohtlikumat liiklusolukorda,kui blond Mersu roolis.

 20. Minule jälle väga meeldis, et meil oli nii palju külalisi, mid küll ei häirinud, et teepervel istusid ja nautisid suve ja autodest möödujaile lehvitati. Super ! Kui ikka vinguda, siis vingugu omas toas, poode on küllaga ja Kaubamaja pole ka ainuke koht poeostude sooritamiseks…Meie tegime oma ostud reede enne löunat, kus linnas oli ka palju rahvast, Kaubamajas olid kassa järjekorrad, kuid kõik sujus,nii tore oli näha, kuidas töötaja õpetas ja aitas automaatkassas makseid inimestel teha…Ja meil on linna üle uhkust tunda, meil on üks kaunimaid ja kenamaks ehitatud linnu Eestis, meil on meri ja iga külaline on teretulnud, iga üritus on vahva vaheldus. Meenutage 30a. tagust Haapsalut ja te enam ei virise, milline ilus ja korras meil on. Alati võib paremini, kuid häbenema ei pea suvekülaiste ees ja on kuhu neid viia ja näidata meie ilusaid kohti linnas.

  • Vohh! saite nüüd!

  • Isegi 20a tagasi oli vingem, kui praegu. Valge daami päevad kestsid ühel aastal isegi 2 nädalat järjest, muidu tavaliselt terve nädala. Üritusi oli samuti palju. Üks nendest oli karsummer. Piletid ei olnud ülemõistuse kallid nagu praegu ja poed olid lahti ööpäev läbi. Karja poest sai õlut iga kell osta.

  • Haapsalus on arenenenud ain’t promenaad. Soida linna sisse ja muutunud pole midagi. Masendav.

  • ainuke ilus koht on

   promenaad ja väike Karja tn,suvel.Ja ilusaks on teinud lilledega ise kohvikute omanikud,mitte linn.Posti tn,annab soovida paljude värvimata majade näol ja minge jalutage ka mujal Haapsalu vahel,siis näete ka väga koledaid ,mahajäetud hooneid,kuigi,igal hoonel peaks ju ka omanik olema.?

  • Haapsalu+värske+elanik

   Nii ongi :) Kallis linnarahvas- olge tänulikud, et meie linna on nii paljude ürituste korraldajad märganud. Tallinn võtaks iga kell Ameerika autode paraadi/näituse endale. Räägitakse ka, et edaspidi toimub Pärnus, sest meie linnas on probleeme. Esikohal elanike pahameel.
   No miks? Kas tõesti pole võimalik Haapsalu elanikel tunda rõõmu, et meie linna külastavad paari päeva jooksul nii paljude maailma riikide kodanikud? Ja toimub see üritus juba 17-ndat. korda. Varsti on järjepidevuse juubel. Järjest hoogu kogub see üritus – sõnum levib maailmas, et Haapsalu American Beauty Car Show on parim.
   Või hakkab Haapsalu kandideerima tiitlile “Eesti virisemise pealinn” ?

 21. Olgem ausad, tegemist on sisuliselt klubiüritusega, mis kohalikke kõnetab vähe. Miks peaksid kohalikud leppima sellega, et keegi nende õues lärmab ja laamendab? Klubi võiks ise korraldada liikluse, parkimise ja kõik muu.

 22. las inimesed naudivad elu ja meie ilusat kuid lühikest suve…tuleb talv,siis jälle kurdame,et linnas on tühjus…..

 23. Täpselt.Iga ürituse puhul üks vigin
  ainult käib. Kärss kärnas,maa külmunud.Ammu on ette teada,kus mis
  toimub,no osta toidud koju ette ära,ei pea rahvarohkeil päevil poes
  trügima ega oma ja teiste tuju rikkuma. Köik Haapsalut külastavad
  mujalt linnadest kiidavad meie
  väikest armast ja ilusat linna ja
  eriti seda,et siin toimub suviti
  nii palju lausa haruldasi üritusi,
  isegi londonlastele meeldib nii
  väga,et käivad lausa igal suvel
  siin puhkamas ja üritustel.Ainult
  möned haapsalu inimesed on nii
  väiklased ja kasvatamatud,et ainult
  vigiseks.Olen önnelik,et elan
  Haapsalus ja saan nautida köike
  pakutavat,nii kontserte,festivale
  kui ka muid üritusi.Suur-suur tänu
  köigile korraldajatele,ma austan ja
  armastan teid.

 24. Ootan juba järgmist american beauty car show*d

 25. Hoidsid kõiki kodanikke oma haisvate kolakatega parklstes kinni. Poes tulebki siis käia kui vaja mitte reedel ja esmadpäeval.

 26. Vittu ees ja vittu taga, rõvedad paksmagudest nahkamässitud kitsehabedega roostehunnikute imetlejad, särgid habeme alt õllesed USA kummardajad. Kas see ongi KULTUUR, mida Hps-sse ihaldada? Tossutagu kodus, seal sellist jura ükski linnapea läbi ei lase, siis tullakse siia kusema.
  “Vingumisega” vehkijad, palun ärgem laskugem demagoogiasse. Haapsalu on ikkagi meie KODU. Kas tahaksite, et teie oma kodus midagi sellist toimub. Vist siiski mitte. Siis ütleks küll teie oma sõnadega, et mis te vingute, kannatage see paar päeva, või sõitke nt. kodust ära!
  Samas linna peal oli ka palju normaalseid somme peredega, kes ei röökinud, ei kusenud, ei tuututanud ega vilistanud kummi.
  Asfaldiga ei ole probleemi, sest seda ei olnud HPS-s ka enne seda läbu.
  Rahu ja vaikust kõigile. Õnneks joogtajad kummardavad vaiksemaid jumalaid.

 27. Vingujad peaks psühhiaatri juurde ennast registreerima,ehk rahuneksid maha,Üritusi peab suvel olema,mida rohkem,seda uhkem,kellele ei meeldi istugu kodus.Suklesele aitäh,et Haapsalu elu põnevamaks muudab.

 28. väga äge melu oli, järgmine aasta võiks veel suurejoonelisem see olla 5 päeva, aga kahjuks ilm ei luba… ja vingujatel võiks oma ala kaupsi ees olla ning ruuporid käes, vaataks palju neid õlleseid läbukaste sinna kommenteerima tuleks. fuh fuh tossu hais, paksud sommid jne, vaadake ennem ise peeglisse eneseimetlejad

 29. Kuuldes “kohalik”,samastub see kohe “kolklik”- ei mõtteerksust, ideid

 30. Iga aasta korra on liiklus tund aega häiritud kuni rongkäik toimub. Toidupoode jagub selveri kastani uuemõisa konsumis polnud probleeme. Kohalik on üritusest teadlik pole vaja ronida sinna kui närv vastu ei pea kui veidi kauem poes läheb. Kui üritus ka ei meeldi siis ei pea vaatama vaid võib vabalt künnivõistlust vaatama minna.

  • Imelik/persona+non+grata

   Lihtsalt nii “huvi pärast”.
   Mida võib järgmise ürituse ajal nii “tund aega” teha, et mitte vinguja ja “kolklik”
   olla? Tänaval vastu majaseina kusta, võõrale trepile ukse ette maha istuda,
   amplist “kaunitarile” lilli võtta, värava ette/ invakohale/poeuksele parkida, supelrannas skuutriga sõita, vastasuunavööndis “rallikäiguga” “kihutada” jne.?
   Selle nimel et “üritusi oleks” olen valmis veel “pingutama” (Haapsalu kultuurielu on mängus ikkagi)!

 31. Ükskõik mis teema all hakkab keegi jaurama, et väikel linn ja käige jala. See ei ole kellegi asi, kuidas, millal ja millises poes mina käin! Tahan käin jala, tahan käin autoga.
  Üritus on tore, tuututamise vastu rongkäigul pole midagi, kärsahais kord aastas ei tapa. Aga mingid reeglid võiks isegi sellel üritusel kehtida.
  Ps. ise ei ole kannatanu, lihtsalt loen ja imestan

 32. kolige haapsalust ära kui ei meeldi. lambakari.

 33. ILUS HAAPSALU
  jah ongi aga LINNAVALITSUS EI OSKA MUFFIFIGI ORGUNNIDA

  see puudutab liiklust kindlasti
  olen vastik edasi

  kaka

 34. Haapsalu+värske+elanik

  Kallis linnarahvas- olge tänulikud, et meie linna on nii paljude ürituste korraldajad märganud. Tallinn võtaks iga kell Ameerika autode paraadi/näituse endale. Räägitakse ka, et edaspidi toimub Pärnus, sest meie linnas on probleeme. Esikohal elanike pahameel.
  No miks? Kas tõesti pole võimalik Haapsalu elanikel tunda rõõmu, et meie linna külastavad paari päeva jooksul nii paljude maailma riikide kodanikud? Ja toimub see üritus juba 17-ndat. korda. Varsti on järjepidevuse juubel. Järjest hoogu kogub see üritus – sõnum levib maailmas, et Haapsalu American Beauty Car Show on parim.
  Või hakkab Haapsalu kandideerima tiitlile “Eesti virisemise pealinn” ?

 35. Johhaidii kuidas võidakse viriseda, see üritus on kestnud juba ma ei tea kui palju aastaid ja siiamaani ei suudeta ära harjuda sellega, mis siis linnatänavatel toimub, liiklus oli tugevamalt häiritud VAID paraadi aja, see oli siis umbkaudu 2 tundi, kõik meedia pasundab ja plakatid on tänavatel, ikka ei suudeta endale selgeks teha et noh kell on siinmaal, ehk lähen siis peale paraadi sinna kaubamajja. Jah ja tõesti Haapsalu on ainuke koht kuskohas üldse mingid üritused toimuvad ja Teie inimesed ei käi ise mitte kuskil võõras linnas üritustest osa võtmas, võibolla nemad vinguvad ka et jumal küll jälle on linn võõraid täis ja ma ei saa täna JUST sinna poodi minna sest kõik kohad on kinni pargitud. :D:D naerma ajab.. Kõrvaltänavatel saab liigelda küll ja kellegil ei oleks tohtinud jääda vajalikud käigud tegemata kui vaid lihtsalt vältida just seda paraadi marsruuti või kellaaega. :)

  • Liiklus oli häritud terve nädalavahetuse vanalinnas. Ühesuunalistest ülesküntud tänavatest tehti kahesuunalised tänavad, seda siis teretulnud turistide poolest. Reeglid kehtivad vaid kohalikele?

 36. Paraad toimub ju ainult 60-90 minutit!! Ja sellest sellised probleemid? Uskumatu rahvas!! Igatahes mina ja minu kolm väikest tütart fänname selliseid üritusi!!! Aga lahenduseks pakuks,et paneme linna jälle lukku ja ühtegi autot ega võõrast inimest sisse ei lase. Huvitav oleks teada saada,mille üle siis vingujatel vinguda oleks.

  • Vot selles ongi point. 60-90 minutit segadust kannataksid kõik välja aga kahte päeva ei taha kannatada. Rahvas pole pahane mitte kiusu pärast vaid et kogu see värk on täielikult korraldamata. See, mis müüridest väljaspool toimub, et huvita kedagi.

 37. ka 40-al tundsime ülimat rõõmu ja vaimustust kui sõbrad tiblad tulid ja meil siin igas külas sõjaväe ja tankiparaade korraldasid üle eesti ja kohalikud vingujad siberi saadeti ning kogu elu pahupidi pöörati, sest nemad tahtsid nii, neile see meeldis. ka nüüd on kohalik elanikkond pandud sundseisu igasuguste pe.eparaadisejate, bjuti- ja muude lõbuseltskondade trullalaatamiste tõttu. sellest laadapalaganist saab kasu väike seltskond kaupmehi, saastatud õhk ja prügi jääb linnakodanikele.

 38. vingujad võiks täna ka poodi minna…..ikka esmaspäev, värske kaup ja pole seda rõvedat rahvast ….nii et kiirustage oma piimad -leivad ära ostma.

 39. Kes pole aru saanud siis Haapsalu on linn ja siin ikka vahel toimuvad üritused. Kellele ei meeldi koligu Rõude seal hea vaikne pea kogu aasta siit pole pikk maa minna ka. Samamoodi kui kaubamaja parkla oli kinni oli kinni karja tänav pea terve nädalavahetuse oli kinni rongkäigu ajal posti ja jaama tänav või noh vähemalt veidi hâiritud. Nii on lihtsalt ja krt kui nii loll on autojuht ja juba parkla sissesõites ei näe et parkla täis on siis pole midagi öelda. Mida sa ronid sinna kui ei mahu.

  • Imelik/persona+non+grata

   Haapsalu on linn ja üritusi organiseeritakse, mitte ei kulge need omasoodu.
   Sa ei taha teada, mis toimuks kui selles lambakarjas puhkeks paanika või
   massihüsteeria, massikaklus.

 40. Kui loed neid kommentaare, siis tahes-tahtmata mõtled: millised me ikka oleme,ja HÄBI ON…….

 41. Häbi on inimesel, kellel on midagi häbeneda. Ja usu mind, palju hullem on, kui sul häbi ei oleks.
  Ameerika/Soome rahvatarkus.

 42. uskmatu+toomas

  Küsimus suurele ringile-kaubamaja parkla siltidel on märgitud nõue kasutada parkimiskella-kes seda peaks meie linnas kontrollima ?? Kuna kontrollijaid ei ole tuleb panna ühiskondlikul initsiatiivil firma püsti ja hakkame ise trahve koguma !!
  Kohe saaks korra majja valesti parkijate ja parkimisaja ületajatega.

 43. To uskmatu toomas

  Sa tee endale kõigepealt selgeks kelle parklasse sa trügima hakkad ja siis sära oma vaimukustega edasi.

 44. Kus see nn.Kaubamaja ka asub?
  Väga raske on võõral seda luitunud peldikut teineteisest eraldada…

 45. Millised on Haapsalu linnavalitsuse ettevalmistused algavad rockipeoks? Kuidas on parkimine korraldatud? Kas sõidetakse järjekordselt linnarahvast lihtsalt “üle”?

 46. Mis see sind torgib,ela oma elu ja kui see nii igav on,siis mine paku end vabatahtlikuks liikluskorraldajaks. Muide selliseid üritusi nagu abcs ja rockipidu ei korralda linn.

 47. to to küsimus

  Sõimata oskad hästi aga muus asjas oled parajalt loll. Aga vastus on, et linn ei ole veel lillegi liigutanud. Sukul savi,mis linnatänavatel toimub, oluline et ta ise oma aiast välja saab.

 48. Mul on lihtne lahendus pakkuda. Operatiivsõidukid ja ühistransport sõitku nii,et peeglid lendavad. Kui autojuhid ise ei hooli oma sõidukitest ja pargivad teed kinni, siis miks teised peavad hoolimata.

  • mina ajan oma romu välja ja tulen lasen ka mööda Lahe ja Kalda tänavat rivitult. Ega muud moodi inimene ei õpi.

  • Koerte värvimise töökoda

   Loll variant, sest op.autodel tavaliselt liikluskindlustust ei ole ja tekitatud kahjud tuleb neil kinni maksta.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.