Runbjarn purjetab venelaste okupeeritud eestirootslaste küla poole

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Runbjarn seiklemas Saksamaa jõgedel. Dneprile jõutakse tuleval või ületuleval aastal, sõltuvalt olukorrast Ukrainas. Foto: erakogu
Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :

Runbjarn seiklemas Saksamaa jõgedel. Dneprile jõutakse tuleval või ületuleval aastal, sõltuvalt olukorrast Ukrainas. Foto: erakogu

Ukrainasse, eestirootslaste külla Gammalsvenskbysse teel olev puulaev Runbjarn talvitub Amsterdamis.

Dnepri kaldal asuvasse Gammalsvenskby külla loodetakse jõuda kas tuleval või ületuleval aastal. See sõltub sellest, millal ukrainlastel õnnestub Vene okupandid nii külast kui ka Dnepri lähistelt välja lüüa.

Artikkel jätkub peale reklaami

Enne teekonna algust muudeti laeva mast allalastavaks – see avas Runbjarnile Euroopa siseveed. Kuigi alus on ka oma varasematel reisidel mööda jõgesid ja kanaleid sõitnud, hõlbustab lihtsalt alla lastav mast sildade alt läbi purjetamist.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Reklaam
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Uskmatu-Toomas
2 aastat tagasi

Palju pilet ka maksab või on kõik maksumaksja raha eest väljavalitutele tasuta ?