Haapsalu tõstis maamaksumäärasid

Eelnõu järgi peaksid maamaksu maksma kõik kinnistute omanikud. Foto: Urmas Lauri

Maamaks muutub senisest kõrgemaks. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu võttis 15 poolthäälega vastu uued maamaksumäärad, otsuse vastu hääletas kuus volikogusaadikut ja kaks jäi erapooletuks.

Uuest aastast maksab Haapsalus elamumaa ja maatulundusmaa õuemaa kõlvik ühe protsendi maa maksustamishinnast ehk poole rohkem kui seni. Muu maatulundusmaa maksumäär ei muutu ja see on pool protsenti maksustamishinnast. Ei muutu ka teise sihtotstarbega maa hind ja see jääb üheks protsendiks maa maksustamishinnast. Kodualune maa on järgmisel aastal jätkuvalt maksuvaba.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Pss
1 kuu tagasi

Aitäh!!!

seikspiir
1 kuu tagasi

Paljudel peredel niigi iga sent arvel, nüüd siis selline pauk. Masendav on see, kuidas seda pea kahekordseks tõusvat maksuraha kasutatakse. Kas ikka peab linnavalitsusele UUE maja ehitama, selmet vana renoveerida?

Jep
1 kuu tagasi
Reply to  seikspiir

Maa hind enne selle maksustamise tõusu tõsteti kümme korda kallimaks, kui mäletate. Mille alusel, millise näitaja järgi seda tehti pole siiani selgitatud peale sellise umbääease häma, et hinnad on vananenud.

Kodanik
1 kuu tagasi
Reply to  seikspiir

Loe uudist ka kodualune maa on maksuvaba ja kellel on lisaks veel maad, siis pole siin nuriseda midagi, et maksma peab.

Pss misasja
1 kuu tagasi
Reply to  Kodanik

Põllumaa? Tahad kallimalt leiba osta? Mõeldes saab arukamaks, jäta meelde!

saite
1 kuu tagasi

mis tahtsite, kes on need 15 häält

Jep
1 kuu tagasi
Reply to  saite

Mis nendest siunad, parem otsi üles see, kes sellise skeemi välja mõtles, tõsta algul maa hind kümnekordseks ja siis anna omavalitsustele tuluallikaks maa maskustamine. Kui nüüd peaks omavalitsus minema päälinna küsima natukene raha tee korrastamiseks vms, siis öeldakse, et tõstke oma piirkonnas maamaksu, sealt saate raha. Kas nii?