Konkursile esitati 65 Läänemaa õpetajat

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Läänemaa ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiina Brock võtab appi matemaatika, et komade panek selgeks teha. Foto: Kaire Reiljan

Eesti aasta õpetaja konkursile esitati Läänemaalt 65 kandidaati. Üle Eesti esitati aasta õpetaja konkursile 13 kategoorias kokku 1620 kandidaati.

Tavapäraselt palju laekus konkursile ankeete kahest suuremast linnast – Tallinnast ja Tartust. Maakondadest esitati enim kandidaate Harju-, Pärnu-, Ida-Viru- ja Saaremaalt. Kategooriate lõikes esitati kõige aktiivsemalt kandidaate aasta lasteaiaõpetaja (342), aasta põhikooli aineõpetaja (229), aasta klassijuhataja (191) ja aasta klassiõpetaja (182) kategooriatesse.

Nüüd asuvad finalistide väljaselgitamiseks tööle piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduskomisjon. Seejärel selguvad suvel riikliku hariduspreemiate komisjoni otsusega kõigi kategooriate nominendid ja laureaadid. Elutööpreemiate kandidaate hindab riiklik komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad, varasematel aastatel tunnustatud haridustöötajad ning haridusellu panustajad.

Konkursi parimatele igas kategoorias määrab valitsus riikliku aastapreemia suuruses 10 000 eurot ning elutööpreemia suuruses 65 000 eurot.

Auhinnad antakse üle aasta õpetaja galal 5. oktoobril Jõhvi kontserdimajas.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments