Algas suvine aialinnuvaatlus

Kuldnokk. Foto: Urmas Lauri
Kuldnokk. Foto: Urmas Lauri

Ornitoloogiaühing kutsub täitma suvist aialinnupäevikut, kuhu lisaks nähtud lindudele saab kirja panna ka silma jäänud imetajad, roomajad ja putukad ning taimede õitsema puhkemise ajad.

Suvise aialinnupäeviku koordinaatori Art Villem Adojaani sõnul tõotab 11. hooaja algus tulla väga põnev. „Rändlindude esimene laine jõudis siia oluliselt varem kui mullu ehk juba veebruari viimasel nädalal, mistõttu on tõenäoline, et vaatlejad saavad esimestel päevadel päevikusse üles märkida nii põldlõokese kui ka sookure,“ sõnas Adojaan. „Aedades õitsevad lumikellukesed ja mõned putukadki liiguvad ringi,“ lisas ta.

Suvist aialinnupäevikut saab 1. märtsist 1. oktoobrini täita igaüks, kel on vaatluseks olemas aed või õueala. Oma päeviku saab avada lehel www.eoy.ee/aed.

Suvine aialinnupäevik on 2014. aastal alguse saanud Eesti ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatus ja linnuseire projekt, mille eesmärk on jälgida meie aedades pesitsevate linnuliikide käekäiku. Eelmisel aastal pidas aialinnupäevikut 670 inimest 365 aia kohta.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kägipirn
1 kuu tagasi

Aru ma ei saa kuidas koordinaator soovitab üles märkida aialinnuna põldlõokese ja sookure. Need peaks elama ikka põllumajandusmaastikul. Aga tuleb moodsal ajal välja, et hoopis koduaiakese lille või kurgipeenras.

AVS
1 kuu tagasi
Reply to  Kägipirn

Eks siin on mõeldud üle lendavaid, rändel olevaid linde.