Lugeja küsib: kas tööandja võib nõuda diagnoosi või haigusloo esitamist?

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Töötaja ütles töölepingu erakorraliselt üles terviseseisundist tuleneval põhjusel. Kas võin tööandjana nõuda diagnoosi või haigusloo esitamist?

Tööandja võib küsida ainult andmeid, milleks tal on õigustatud huvi. Töötaja diagnoos või haiguslugu ei ole tööandja õigustatud huvi ning seega ei saa tööandja nõuda töötajalt tervisliku seisundi diagnoosi või haigusloo esitamist. Küll aga võib tööandja küsida arstitõendit näiteks olukorras, kus töötaja on rase ja nõuab terviseseisundile vastavat tööd, või koondamiskeelu tuvastamiseks isiku raseduse tõttu.

Juhul, kui töötaja ütleb töölepingu erakorraliselt üles tervisest tuleneval põhjusel ja sellest tekib vaidlus, peab töötaja tõendama, et tal oli ülesütlemiseks alus. Kui tööandja on töötajale võimaldanud terviseseisundile sobivamat tööd, kuid töötaja ise ei soovi töösuhet jätkata, piisab tõendamiseks arsti otsusest. Arsti otsus ei pea sisaldama diagnoosi, vaid hinnangut, et töötaja terviseseisund ei võimalda tal töötamist jätkata.

Vladimir Logatšev

tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments