HÕFF kuulutas välja esimesed löökfilmid

Lääne Elu

info@le.ee

„Kui kurjus varitseb”. Foto: kaader filmist
„Kui kurjus varitseb”. Foto: kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimesed linateosed, mille seas on ka eelmise aasta hirmuäratavaimaks filmiks nimetatud „Kui kurjus varitseb”.

„Šokeerivalt õudne,” kirjutas filmi kohta The New York Times. „Paneb kõhus keerama,” kirjeldas The Hollywood Reporter

Argentina režissööri Demián Rugna („Hirmunud”) uues õudusfilmis leiavad kaks venda elusast peast mädaneva mehe ja vallandavad temast vabaneda püüdes epideemiana levima hakkava kurjuse, mille eest ei ole pääsu kellelgi.

Kui kurjus varitseb” esilinastus eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil ja pälvis parima filmi auhinna Sitgesi fantaasiafilmide festivalil, mis on omasuguste seas üks mainekamaid.

Populaarse filmiportaali Rotten Tomatoes järgi on tegu eelmise aasta parima õudusfilmiga, mida on hinnatud 97%-lise punktiskooriga.

Samuti on selle 2023. aasta parimate õudusfilmide hulka paigutanud Variety, The Hollywood Reporter, Slant Magazine, Bloody Disgusting ja paljud teised filmiväljaanded.

„Vaieldamatult üks nendest viimase aja õudusfilmidest, mis ka õudusfilmi nime väärib,” on kirjas HÕFFi filmitutvustuses.

Lisaks näitab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival Prantsuse režissööride Alexandre Bustillo ja Julien Maury verivärsket õudusfilmi „Hingeõgija”, mis esilinastus alles äsja Rotterdami festivalil ja jõuab Prantsusmaal kinodesse alles aprillis.

Kui väikeses mägikülas hakkavad aset leidma võikad surmajuhtumid ja kaduma lapsed, jõutakse peagi legendini müütilisest koletisest ehk hingeõgijast, keda nii mõnigi kohalik olla metsas näinud.

Tegu on fantaasia-, õudus- ja põnevusfilmi intrigeeriva kombinatsiooniga. Autorite varasemad tööd „Sees” ja „Surnukahvatu” on tuttavad ka HÕFFi vaatajatele.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 26.–28. aprillini.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments