Transpordiamet hoiatab: õhtul algav tihe lumesadu ja tuisk muudavad teeolud väga keeruliseks

Lääne Elu

info@le.ee

Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri
Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri

Saartele jõuab täna õhtul tihe lumesadu, mis laieneb öö jooksul üle Eesti. Kagu- ja lõunatuul tugevneb eeskätt saartel ja rannikul. Lumesadu ja tuisk jätkuvad homme päeval, mis muudavad teeolud keeruliseks.

Täna öösel ja homme päeval saavad teeolud üle Eesti olema väga keerulised. Sajus ja tuisus muutuvad teed väga libedaks ja nähtavus halvaks. Lumelisa on oodata 5-10 cm, paiguti kuni 15 cm. Temperatuurid jäävad miinuspoolele.

Transpordiamet palub varuda homme hommikul ja päeval sõitudeks oluliselt rohkem aega kui tavapäraselt. Saju aladel tuleb vähendada oluliselt lubatud sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet ning arvestada pidurdusmaa olulise pikenemisega.

Tallinna ringteel ning Tallinna sissesõiduteedel on homme hommikusel tipptunnil sõltuvalt rasketest teeoludest tõenäolised ka suuremad ummikud. Homme õhtuks taandub sadu idapoole ning teeolud paranevad.

Palume liiklejatel arvestada, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Nii on
3 kuud tagasi

Hoiatatud on, tore! Aga kuhu on kadunud LIIVAPUISTURID?!

enn
3 kuud tagasi

kus on see kliimasoojenemine kui seda vaja on???

Toetan Aadut
3 kuud tagasi
Reply to  enn

Soojeneb ainult rohepeade aju…