Erkki Bahovski: jutt agressori julgustamisest pole pelk loba

Erkki Bahovski.

Erkki Bahovski.

Kui maailmas keevad sõjad Ukrainas ja Lähis-Idas, tundus, et Ladina-Ameerika on sel aastal konfliktist puutumata jäänud.

Aga ei, autoritaarne Venezuela otsustas teha referendumi, millega hääletanud kiitsid heaks, et naaberriigi Guyana Essequibo piirkond kuulub tegelikult Venezuelale. Essequibo piirkond moodustab umbes kaks kolmandikku Guyana territooriumist ja selle pindala on ligemale 160 000 km². Ehk siis ligemale neli Eestit.

Lugeja võib nüüd otsustada, et Ladina-Ameerika on piirkond, mis suurt huvi ei paku, ja esitada küsimuse, miks peaks sellest midagi üldse kirjutama. Aga stopp – Venezuela ja Guyana vaidluses on ärevaks tegevaid paralleele meile palju lähemate konfliktide ja sõdadega ning seega on mureks alust küllalt.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
krasnojarski
2 kuud tagasi

krais oli eile külm ilm ning seega on mureks alust küllalt.

lugeja küsib
2 kuud tagasi

Ladina-Ameerika on piirkond, mis suurt huvi ei paku, ja esitada küsimuse, miks peaks sellest midagi üldse kirjutama seltsimees