Jaanus Karilaid: Isamaalisest valikust

Jaanus Karilaid. Foto: Malle-Liisa Raigla
Jaanus Karilaid. Foto: Malle-Liisa Raigla

Igal normaalsel eestlasel on isamaalisus emapiimaga kaasa antud. Erakonnad on siiski töövahendid ühiskondlike probleemide lahendamisel.

Eesti lippu olen Keskerakonnas olles alati kõrgel hoidnud, minu vastasseisud Yana Toomi ja teiste liigselt Kremli poole piiluvate tegelastega on üldteada. Olin üks nendest, kes nn vene tiiba erakonna sees tasakaalustas. Aga ütlesin, et juba enne Kongressi, et tasakaalu saab luua ja tagada siis, kui erakonna esimees on sügavalt eestimeelne.

Savisaar, sõltumata oma hilisema perioodi poliitilisest mängurlusest, oli oma poliitilises vundamendis vene erakondade suurim likvideerija. Rahvarinne tasalülitas Interrinde ja meie ühiskonna veretu ümberkujundamine on suuresti tema hindamatu teene. Jüri Ratas oma tegudega peaministrina tõestas endas suurt Eesti poliitikut (panustas reaalselt Eesti kaitsevõimesse jne). Kõlvart ja Toom ei sobi eestimeelse erakonna poliitiliseks dominandiks. Kui J.Toom on avalikult väitnud, et eelistab ikkagi tiblaks jääda, sõltumata sellest, et loeb Eesti Päevalehte, siis sellega peaks kõik öeldud olema. Ja just nendest põhimõttelistest valikutest kõnelesin ka erakonna Kongressi eel nii avalikult kui ka kinnistel koosolekutel. 24. veebruar läks vene riik Ukrainasse tapma. St et poliitiline hall tsoon peab julgeolekukaalutulustel kaduma. Eesti kool tulgu kiirelt ja ühtlaselt üle Eesti, ajalookäsitlus ei tohi olla osades meie koolides nii suurte tühimikega ja Teise Maailmasõja vene narratiivi saagu propageerida ainult üle Narva silla. Sallivusel on piirid, eriti kui aastal 2023 on Euroopas tapmine ja vägivald ühe riigi imperialistliku ja revanšistliku unelma pärast. Aga minu lootusekaotust Keskerakonna suhtes ja valikut Isamaa kasuks selgitab kõige lihtsamalt kunagi vist frantsiskaanide sõnastatud tõetera, et leppida tuleb asjadega, mida ma muuta ei suuda, julgust peab olema muuta asju, mida ma muuta saan, ja tarkust peab olema, et nendel asjadel alati vahet teha. Leidsin, et Keskerakonnas olles ma enam Eestile kasu tuua ei saa, küll aga Isamaa avab uue horisondi ja annab tegutsemistahte. Olen meeskonnamängu kõrgelt hindav.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
13 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Error
1 kuu tagasi

Aga mina tunnen Isamaa erakonnale kaasa ja just kohalikul tasandil.Nüüd alles hakkab teil pulli saama.Intriigid,valed ja ühe mehe arvamused.Juba oli kuulda et kohalik isamaa on täielikus šokis ja kas nüüd võetake Isamaa kohalik piirkonna juht maha ja asendatakse Kariliuga võib teil siiski toimuvad demokraatlikud valimised.Põnev saab olema.

Error
1 kuu tagasi
Reply to  Error

Vabandust, Karilaiuga ikka.

Loll
1 kuu tagasi

jutt suhu tagasi. Mitte eestimeelne pole karilaid vaid suklese puudel ja suklese armust vegeteeria. Seni sobis küll koos Toomiga keskerakonna potist lürpida- selle asemel, et võidelda erakonna eest tõmbas uttu- arg ja saamatu vennike

Tüüpiline poliitbroiler
1 kuu tagasi

20 aastat polnud isamaast sooja ega külma, ajas rahulikult venelaste asja Edgari ja Jaanaga.

kribu
1 kuu tagasi

Isamaa vist hääletas ka P-sexi poolt.

Patrioot Karilaid
1 kuu tagasi

Oma elu annan sulle, kallis isamaaaaaaa!!

Abc
1 kuu tagasi

Olen seni Isamaad valinud ja hääl on läinud tühja,nüüd seda enam ei saa juhtuda.

Hakkab tulema
1 kuu tagasi

Juba hakkab keski mustama, midagi ei ole muutunud, Jaanus on ikka Jaanus. Ootame mis edasi, mitte ainult väljast ei ole sini-must- valge vaid seest ka. tubli Jaanus anna takka. Kõik mis teed teistele -teed endale!

kes
1 kuu tagasi

lippu hoidnud , kes vihmavarju, riigil pole sellest kergemaks läinud

sihitud valijatele
1 kuu tagasi
Reply to  kes

Kuidagi peab ju enda valikuid õigustama, kui pirukas kippus käest libisema. Uus juht poleks teda nimekirja tippu ju asetanud.

AVS
1 kuu tagasi

Oma roll on sellel kindlasti, kuid ega Kõlvartid-Toomid-Korobeinikud-Belobrovtsevid eriti ei kõneta küll, ole sa poliitik Karilaid või tavaline Pets või Maali.

Ahhoi
1 kuu tagasi
Reply to  AVS

Küsiks selle peale, et kuidas need nimetatud mehed-naised siis KE liikmeteks said? Kui neid võeti vastu vaid häälemagnetite pärast, siis teadis ka Karilaid, millega-kellega nad mängivad. Ratas ja Kiik oskavad jääda oma aadetele kindlaks ning küllap võtnud eesmärgiks taastada endise KE maine. Inimese tunned ära raskustes ja selline asjade käik, kus muidusööjad pagevad, tuleb erakonna puhastusele ainult kasuks. Jõudu karilaiustele oma koha otsimisel poliitmaastikul!

muhu imbi
1 kuu tagasi
Reply to  Ahhoi

kesikutel pole enam eesmärki, seda näitab ka suutmatus võimule pääseda, sest keegi neid ei usu nende kahepalgelisusse.