Jonne Berggren: merehätta jäänud mehed arvasid, et püsib vaikne ilm, aga tuul tõusis ja oligi kõik

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kahe Tallinna kalamehe paat läks ümber rannikust umbes poole kilomeetri kaugusel. Foto Urmas Lauri / Google

Vormsi mehed Jonne Berggren ja Tiit Veenurm tõid saare kirderannikul Norrby sadama lähistel kaldale kaks Voosi kurgus paadist merre kukkunud meest.

10. augustil kell 10.50 sai häirekeskus kõne Norrby sadamas spinninguga kala püüdnud mehelt, kes oli näinud, kuidas umbes poole kilomeetri kaugusel rannikust oli paat ümber läinud ja kaks merre paiskunud meest vajasid abi.

Merehädalisi märganud kalamees teatas vahejuhtumist hädaabinumbrile 112 ja helistas ka oma tuttavale Jonne Berggrenile, kellel oli sadamas mootorpaat Bella. Mere lainetus oli tema paadi jaoks piiripealne, kagutuul oli selleks hetkeks tõusnud 8-10 meetrini sekundis.

Sadamast oma Bella paadiga merele minnes võttis Berggren kaasa ka Tiit Veenurme. „Merevalvekeskus helistas mulle, aga noh, ega ma eriti kuulnud, sest tuul oli kõva ja mootorimüra ka, sest sõita tuli nii, et gaas oli põhjas,” lausus Berggren

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Triin
9 kuud tagasi

Tore et päästeti, et Jonne oli nägemas.

IRW
9 kuud tagasi

Ei ole mõtet äpudel merele ronida.

tore
9 kuud tagasi

et päästeti, aga kobruleht üritab nüüd ka ennast peiupoisiks teha, korrates vana uudist nagu millegile lootes