Transpordiamet: jätkuvad kuumad ilmad muudavad teed pigiseks

Lääne Elu

info@le.ee

Foto arhiiv

Kestvad kuumad ilmad muudavad teed pigiseks ning kohati libedaks, nõudes juhtidelt suuremat tähelepanu ning arvestamist kaasliiklejatega.

„Palun kõikidel liiklejatel liikluses olles olla tähelepanelikud ja keskendunud.  Selleks, et me turvaliselt sihtkohta jõuaksime, peame andma kõik oma panuse,“ rääkis Transpordiameti teehoiuteenistuse direktori ülesannetes Viktor Kisseljov.

„Roolis olles ärme tegele kõrvaliste asjadega ning jalgsi liigeldes veendugem, et autojuhid meid märkavad. Märgates teel ohtlikult pigiseid teelõike või muud liiklusohutust mõjutavat tegurit, andke sellest palun teada telefonil 1247,“ märkis Kisseljov.

Kuumalaine suurimad mõjud teedele on seotud ennekõike pinnatud teelõikudega, kus kuumuse mõjul imbub bituumen pinnale. Keskmise ja suurema raskeliikluse osakaaluga teedel ja ristmikel võib tee sõidujälgedes hakata „higistama“. Keeruline võib olukord olla asulates, kus „higistavat“ teed peavad ületama jalakäijad.

Teehooldajatel on valmis olukorra leevendamiseks puistata selliseid teelõike peenkillustiku, sõelmete ja liivaga. Nendel teelõikudel tuleks kahel rattal liiklejatel olla tähelepanelik, sest tee võib kohati muutuda libedaks.

Transpordiamet soovitab võimalusel mitte sõita teedel ühes jäljes, vaid valida sõiduraja ulatuses ala, kus teekate poleks pigine.

Pindamisobjektil värskelt pinnatud teel tuleks sõitmiseks kasutada kogu sõiduraja laiust, mitte ületada lubatud maksimaalset sõidukiirust ning püüda vältida sõitmist alale, kus värske bituumen leemendab.

Täpse info teeolude ja liikluskorralduse ning -piirangute kohta leiab aadressilt www.tarktee.ee

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Jänkununnu
1 aasta tagasi

Urmasstrassel seda probleemi pole…hobu ja härja liiklusele avatud…

Nimi (kohustuslik)
1 aasta tagasi

Siis on ju tore et Haapsalu peatänav enam mustkattega pole – ei higista ka! Mis siis et nagu kiviaeda mööda sõita tuleb.

Reelika.
1 aasta tagasi

Kiviaia tänav.

Kati Nõdra
1 aasta tagasi

Minu arust see totter kuumaastik läheb aina hullemaks. Kas vajub v?

Nimi kohustuslik
1 aasta tagasi
Reply to  Kati Nõdra

Vajub jah.