Amet võttis Koluveres omanikult ära 14 veist

Lääne Elu

info@le.ee

Veised. Foto arhiiv

Põllumajandus- ja toiduamet võttis Läänemaal omanikult ära 14 veist, sest nende heaolu polnud tagatud ja nende tervis oli ohus.

Põllumajandus- ja toiduameti lääne regiooni juhataja asetäitja Terje Operi sõnul võttis amet täna Koluvere külas loomaomanikult kokku ära 2 pulli, 7 lehma ja 5 vasikat. “Loomad transporditakse teise loomapidamiskohta, kus nendele tagatakse vajalikud tingimused,” kinnitas Oper.

Loomaomanikul oli varem üle sajapealine kari, kuid amet tuvastas väga palju puuduseid. “Loomade omanik ei võimaldanud ametil teostada loomadel vajalikke uuringuid, puudusid kõrvamärgid, loomadele ei võimaldatud vajalikku ravi, samuti oli loomade arvestus puudulik. Loomade heaolu polnud tagatud, sest puudus varjumisvõimalus, karjamaal vedelesid silokiled, mis on ohuks loomadele, kes võivad need ära süüa. Lisaks olid karjas üheskoos noorloomadega aastaringselt pullid, mis tähendas suguluspaaritust ja paaritust juba väga noorte loomadega,” kirjeldas Oper.

Loomade omanik realiseeris suurema hulga loomi ning karja jäi neliteist isendit, nende seas kaks pulli, kes olid saavutanud suguküpsuse. “Kuna omanik ei eraldanud karjast pulle, siis tekkis taaskord oht suguluspaarituseks ja noortele emasloomadele, keda ei tohiks paaritada. Seega tuli ametil loomad võõrandada, et tagada nende heaolu,” selgitas Oper.

Põllumajandus- ja toiduamet tänas politsei- ja piirivalveameti ametnike kohapealse korra tagamise eest.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Tiiu Korpus
2 aastat tagasi

Aitan anda, miksileabiks, vallalt saadavat infot.
Korpustel on oma põlistalude maid üle 100 ha, nende eest on tulnud kõvasti võidelda. Kas pakub huvi ka maa, sest talu oma 14 looma piinati 14.01.2022 julmalt ja tapeti (põhjus selleks puudus!!!). Marimetsa LK alal käib võitlus erametsa maadele ÜP tee rajamise osas. Mis põhjusel rünnatakse, peresid oma kodus, kas neil ei olegi õigus elada??! Millised jalajäljed need on? Kes on järgmised?