Haapsalu Tagalahel vajus auto läbi jää

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu operatiivkorrapidaja Janno Osa näitab jäätükki, mille päästjad õnnetuskohast kaasa tõid. Jää paksus oli seal vaid 4-5 sentimeetrit. Foto Kaire Reiljan

Haapsalu Tagalahel kukkus täna õhtul enne kella 20 sõiduauto läbi jää, juht pääses autost välja.

Österby sadamast üle Tagalahe jää Haapsalu poole tulnud sõiduauto Nissan vajus paarsada meetrit enne Suur-Mere tänava otsas olevat slippi läbi jää.

Šokolaadi promenaadil jalutanud pealtnägija rääkis, kuidas ta nägi jääl autotulesid ja kiirendas sammu lootuses jääteelt tulevast autost head pilti saada. „Siis aga käis jube pauk ja tuled kadusid,” rääkis ta.

40. eluaastates juhil õnnestus autost välja pääseda ja endast kohale saabunud päästjatele märku anda. „Meil oli temaga kontakt, nägime teda taskulambiga,” ütles Haapsalu operatiivkorrapidaja Janno Osa.

Kannatanule jääle vastu läinud pinnaltpäästjad kukkusid aga Osa sõnul paaris kohas läbi jää, sest kohati oli jääl paksust vaid 4-5 sentimeetrit.

Kannatanu oli Osa sõnul küll alajahtunud, kuid kontaktne ja politseipatrull toimetas ta haiglasse. „Haapsalu kiirabi olid hõivatud ja lähim kiirabi oleks tulnud Lihulast. Nii kaua polnud meil aega oodata,” ütles Osa.

Päästjad tõmbasid promenaadi slipikohale läbikäiku keelava lindi ette, et uudistajad jääle ei läheks. „Autodega jääl sõitmine pole praegu kuigi mõistlik tegu. Ühes kohas võib jää olla 17, teises 5 sentimeetrit paks. Nii need õnnetused juhtuvad,” ütles Osa.

Haapsalu meeskonnavanem Alari Oruste lisas, et ka mitteametlikel jääradadel sõitmine pole praegu mõistlik.

Päästjad tõmbasid Promenaadi slipikohale lindi ette, et uudishimulikud Tagalahe jääle ei tükiks. Foto Kaire Reiljan
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Marx
Marx

Kuidas saab auto läbi jää kukkuda ??? Saaks veel aru, et inimene kõndis jääl ja kukkus, aga et auto sõitis jääl ja kukkus läbi jää 😂😂😂😂

Tähelepanek
Tähelepanek

Auto on nüüd keskkonnaohtlikuna jää all- kütus ja õlid on ju keskkonnaohtlikud. Millal ja kelle kuludega auto välja tiritakse?

Jaanus
Jaanus

Jäätee Noarootsi ja Haapsalu vahel kuulutati avatuks ning esimene supelus jääaugus tehtud, kes järgmine ning üks ei jää teiseta?
LE-s saab muljetada ja kommarid sillas!!!

ammu teada tõsiasi
ammu teada tõsiasi

– et loomade (ja lollide) eemal-hoidmiseks on vaja ehitada tara…..

jäätee
jäätee

müüja sai oma tahtmise, korralik totatsioon valdadelt ja maanteeameti väärakatelt on just see mida okste paigutamise eest saada. selle asemel , et linna ja valla teedel lumekoristus graafikuid tihendada, tegeletakse rumalusega.

pane kirja
pane kirja

Kes müüs kellele jääteed? Kus avati jäätee? Missugune rumalus tehti?

peas
peas

körtpärtli särk.

juhan
juhan

Tagalahe reegel, Noarootsi poolelt tuled
muuli pealt natuke välja ja võtsid orientiiriks Haapsalu Vene kiriku. Kui linna alla
jõuad, teed kaldassetuleku kohas väikse
haagi. Seekord jäi haak tegemata.

Arvos
Arvos

Miks ringiga kui saab otse 🙂

Ats
Ats

A mis on šokolaadi promenaad???

pole ka kuulnud
pole ka kuulnud

Pole ka kuulnud šokolaadipromenaadist. Ise mõtlesin esimesena seda lugedes, et kas nüüd ei tohi isegi enam Aafrika öelda 🙂 ja see on asendatud šokolaadiga…
Aga kustkohast see fotol näidatav jäätükk 4-5 cm on? Ühtepidi tundub ca 1 cm ja teistpidi pigem 15 cm?

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Kodulinna ei tunne vä?

mittemitte
mittemitte

seda pole keegi kuulnud. Ürikuid just igapäev ei loeta ka.

En.
En.

Šokolaadi promenaad on promenaadi Tšaikovski pingi-poolne ots. Ju ta enam-vähem paadilaenutuse sillast algab (Friedheimi villast või Gerneti restoranist).

hea teada
hea teada

No selge ja aitäh. Eks seda teadsid varem umbes 9 inimest.

Arvos
Arvos

See vist nagu Jack Norris kes arvatavalt on Chuck Norrise vend?

Liina
Liina

Eile just jalutasin sealt mööda ja mõtlesin, et mõtle, kui ma nüüd siin olen ja auto vajub läbi jää, ja detailselt kujutasin ette, mis kõik juhtuda võib ja et kuhu siis pean helistama. No igatahes lootsin, et seda ei juhtu, kuigi see mõte ei andnud mulle rahu. Lootsin vaid, et ma ei pea seda pealt nägema. Iga päev käin muidu jalutamas, aga täna ei käinud ja täna see juhtuski. Ei tea, kas peab loobuma mõtlemisest.

päästejaama
päästejaama

kai esimese otsa jääkooriku all on telefon , kes jää alt tuleb teadmiseks

Arvos
Arvos

Kas sina, Liina Timmer?

Väike riik,
Väike riik,

aga lolle palju.

Viidikas
Viidikas

Sul on õigus. Aga võib-olla oli külmarohtu võtnud ?? 🤪

Lumelible
Lumelible

Sõitke sealt pilliroo äärest rohkem, seal on hea tugev jää.

wpDiscuz