Pimedas metsas vaatamas, kuidas kalad pesa teevad

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Keskkonnaameti inspektorid kontrollivad ka vett – et seal poleks püügivahendeid. Foto: Andra Kirna

Keskkonnaameti inspektorid kontrollivad ka vett – et seal poleks püügivahendeid. Foto: Andra Kirna

Kuhu? Kalavalvesse?! Mis see veel on ja miks peab kalu valvama? Aga kui kalavalvesse, siis kalavalvesse. Kolleegid hoiatavad, et soojalt tuleb riidesse panna.

Laenasin peatoimetajalt kummikud, otsisin soojemat selga ja keskkonnaameti Läänemaa vaneminspektor Kadri Pärimets tuli mulle kell kuus õhtul suure sinise maastikuautoga järele. Oli kuuvalge ja täiesti tuuletu õhtu, õhk oli hilissügisele kohaselt jahe, nulli ringis.

Inspektor Pärimets sõitis Haapsalust Tallinna poole välja ning tegi mu sõidu ajal tuttavaks kaladega, kelle kudemisrahu me valvama läheme. Teel võtsime peale juhtivinspektor Marek Lahe.

Sõit viis Läänemaa ja Harjumaa piirile. Auto keeras suurelt maanteelt võsa vahele Kõrtsioja lähedal, kohas, kus inspektorid eelmisel päeval olid ilvesega kohtunud. Lootsin minagi ilvest näha, aga ei. Kõrtsiojal oli kõik vaikne – ei kalu, ei ilvest, tume vesi sulises vaikselt kaldapõõsaste all.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz