Läänemaale lisandus viis uut COVID-19 positiivset

Lääne Elu

info@le.ee

Koroonatestimise telk. Foto: Andra Kirna
Koroonatestimise telk. Foto: Andra Kirna

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6729 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 344 ehk 5,1% testide koguarvust. Uutest nakatunutest 270 inimest ehk 78,5% olid vaktsineerimata. 17 nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli ning 57 (16,6%) nakatunu vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Ööpäeva jooksul manustati 6163 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 675 335 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 585 918 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 60,2%.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 120 inimesel. 85 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 79, Pärnumaale 42, Lääne-Virumaale 18, Raplamaale 15 ning Põlvamaale 13 uut positiivset testitulemust. Jõgevamaale lisandus üheksa, Ida-Virumaale kaheksa, Viljandimaale seitse uut nakatunut. Järvamaale, Läänemaale ja Saaremaale lisandus viis, Valga- ja Võrumaale neli uut nakkusjuhtu. Hiiumaale lisandus üks nakatunu. Üheksal juhul puudus rahvastikuregistrijärgne elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 223,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,1%.

Ööpäeva jooksul avati 11 uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 63 patsienti

Hommikuse seisuga viibib haiglas 63 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab neli patsienti, kellest omakorda on juhitaval hingamisel kolm inimest. Haiglaravil viibivatest patsientidest 57 ehk 90,5% on vaktsineerimata (neist sümptomaatilise COVIDi tõttu vajab haiglaravi 52 inimest).

Haiglaravi on kokku vajanud 6,8% haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 64 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 41 inimest (66,1%).

Ööpäeva jooksul lisandus kaks uut surmajuhtumit: 54-aastane mees ning 70-aastane mees. Mõlemad olid vaktsineerimata. Kokku on Eestis surnud 1279 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
maestro
2 aastat tagasi

Haapsalu juba 5
Kohe vaktsineeerima!
Lamemaalased levitavad nakkust meelega!

Nojah aga
2 aastat tagasi
Reply to  maestro

vaktsineerimine ei peata nakkuse levikut, vaid kaitseb enda tervist. Nagu kilp. Nakkus võib ju küljes olla, aga endale väga ei mõju. Olen kuulnud, et vaktsineeritud tekitavad uusi tüvesid selle vaktsiini tagajärjel, kuna see ju ka sisaldab viiruseosakesi. Ei tea, kui õige see jutt on muidugi.

Reelika.
2 aastat tagasi

Keset suve ja nii palju nakatunuid iga päev. Mis siis veel saama hakkab kui sügis käes.

Kodanik
2 aastat tagasi
Reply to  Reelika.

Ongi ju palju kui ringi tõmmatakse. Eelmine kevad oli väljamaa reisidel ja pidudel ju keeld peal. Inimesed istusid kodus või liikusid üksi ringi.
Mõni käis see aasta kevadisel vaheajal ruttu Hispaanias või Türgis ära, sest lapsed nii väga tahtsid ja äkki tükk aega ei saa jälle kuskile 🤔

Pss
2 aastat tagasi
Reply to  Kodanik

No aa mis vahet seal on, surete ära viirusesse või?

Piia.
2 aastat tagasi
Reply to  Kodanik

Reisid jätkuvad siiani. Lennukid rahvast pungil. Ühtegi vaba kohta polegi. Jõudsin isegi mitmesse lõunamaa riiki. Ei kahetse. Süstitud ja koroona mind ei hirmuta. Läheks iga kell sinna tagasi. Lihtsalt meeldib niivõrd lõunamaa kliima.

Kodanik
2 aastat tagasi
Reply to  Reelika.

Mina käin rändan mööda Eestit ringi. Pidusid, klubisid ei ole kunagi külastanud. Pole isegi palmide all käinud ja ei tunne ka vajadust.
Mõni avastas alles koroona aeg spordi. Poleks seda pandeemiat tulnud istuksite endiselt nelja seina vahel on ju nii?
Ei jää ma millestki ilma, kui jõusaali ei pääse. Trenni saab ka õues teha ja ei küsi minult seal keegi mille või kelle vastu vaktsineeritud olen või mitte.

Nojah aga
2 aastat tagasi
Reply to  Kodanik

Kui pole palmide all käinud, siis järelikult ei oskagi tahta. Loogiline ju. Sa käi korra ära võib juhtuda, et jääd ka sõltuvusse. Kunagi ei tea. Sellist kliimat pole sa siin kodumaal mitte kunagi tundma saanud.