3

Ratas võib esitada presidendi kandidaadiks akadeemik Tarmo Soomere

Akadeemik Tarmo Soomere. Foto: Arvo Tarmula
Akadeemik Tarmo Soomere. Foto: Arvo Tarmula

Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus reedeks parlamendierakondade esimehed kohtumisele, et tutvustada neile järgmise presidendi võimalikku kandidaati. ERR-i andmetel plaanib Ratas esitada neljale parteijuhile teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomere nime.

Akadeemik Tarmo Soomere vastas jaatavalt juba 19. märtsil ERR-ile antud intervjuus, kas ta oleks valmis kandideerima järgmiseks riigipeaks, kui poliitikud teda kutsuksid.

Ratas ja peaminister Kaja Kallas, Reformierakonna esimees, on seni saanud riigipeaks kandideerimise ettepanekule eitavad vastused endiselt kaitseministrilt ja nüüdselt suursaadikult NATO-s Jüri Luigelt, üleminekuvalitsuse justiitsministrilt ja vandeadvokaadilt Jüri Raidlalt, Eesti Panga endiselt presidendilt ja praeguselt peaministri majandusnõunikult Ardo Hanssonilt ning veel mitmelt võimalikult kandidaadilt.

Presidendi valimine algab riigikogus 30. augustil.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Soomere on sihikindel
Soomere on sihikindel

Soomerel õnnestus Ratas lõpuks ära rääkida…

Terje
Terje

Eesti riik on poliitilises pankrotis.

jaanus
jaanus

kui ta valitaks,oleks meil poliitikas keegi,kes peaks arvutada oskama.matemaatik ikka.

wpDiscuz