5

Septembriks saab Hara tee mustkatte

Noarootsi osavallavanem Aivo Hirmo loodab, et Umbaia krunte ostavad pered, kes sinna ka elama tulevad. Urmas Lauri

 

Noarootsi osavallavanem Aivo Hirmo. Arhiiv

Septembriks saab Hara–Kudani ja Hara tee kokku ligi 5,5 kilomeetri ulatuses mustkatte alla.

„Me oleme selle tee mustkatte alla saamist taotlenud paarkümmend aastat,” ütles Noarootsi osavallavanem Aivo Hirmo.

Hirmo sõnul oli tegu kruusateega, mis suvel tolmas ja kevadel oli porine. Teel oli ka tihe liiklus – sealt käisid läbi nii liinibuss kui ka koolibuss. Samuti viis tee sadamasse.

„Lisaks heale teele annab see ääremaale uue hingamise,” ütles Hirmo. Riigiteed remondib Lääne Teed.

Hara teeremont ei ole aga sel suvel ainus teeremont Noarootsis. Laupäeval algab Pürksi kortermajade vahel vallateede remont. Hirmo sõnul on need teed aastatega muutunud auklikuks. Seetõttu freesivad Tariston OÜ töömehed asfaldi maha ja panevad uue peale. Ka need tööd valmivad septembri lõpuks.

Kokku on plaanis Noarootsis uuendada umbes kümne kilomeetri ulatuses vallateid, nende hulgas Österby sadama parkla.

Samuti saab veel sel suvel mustkatte Spithami tee.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
militaar
militaar

Kas on plaanis ka allveelaevad de-magnetiseerimine taastada, nagu seda tehti vene ajal Hara sadamas ja lahes?

Asunik
Asunik

Sedand ei tehtud mitte Läänemaal olevas Hara sadamas. Või oli see siis nii üli-ülisalajane objekt, et siin ple keegi seda näind ega kuulnud 🙂

Arvos
Arvos

Mustkate valmistab igal pool rõõmu. Väide tiheda liikluse kohta paneb aga küll kukalt kratsima. Siiani pole suurtesse ummikutesse seal õnneks sattunud ning ka tihedast liiklusest olen ilma jäänud.

Metsaelanik
Metsaelanik

Mõlemad bussid kaks korda päevas, kokku juba neli sõidukit…

Enne
Enne

valimisi tehakse Lõhmuse poolt mõtetuid olematu liiklusega teejuppe mustkatte alla- äkki saab mõne valija hääle. Samas on tähtsad asjad vallas lõpetamata- Oru kultuurisaal, Palivere puhkekeskus, koolide ventilatsioonid. Valda on juhitud täiesti ebapädevalt, sellepärast on ka targemad spetsialistid jalga lasknud ( haridus, finants, arendus ine.) ja valla rahade kasutamise osas on kahtluseid, alates Nõva Kilgist ja lõpetades… – edasi mõelge ise.

wpDiscuz