2. augustist on vaktsineerimistõendita väliüritustel lubatud kuni 1500 osalejat

Rohkete osalejatega festivale augustis korraldada ei saa. Foto: Arvo Tarmula

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel vähendada COVID-19 leviku piiramiseks nii siseruumides kui ka välitingimustes nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustel osalejate piirarve.

Üritustel ja tegevustes, mille eel ei kontrollita külastajate nakkusohutust ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või negatiivse testi kohta, on 2. augustist siseruumides lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat.  Praegu võib sellistel sisetingimustes toimuvatel üritustel ja korraldatavates tegevustes osaleda kokku kuni 1000 ning välitingimustes kuni 5000 inimest.

Üritustel ja tegevustes, kus kontrollitakse osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist, jääb kehtima senine kord ning sisetingimustes saab seal osaleda kuni 6000 ja õues 12 000 inimest.

Muudatused puudutavad avalikke koosolekuid ja üritusi, sh konverentse, teatrietendusi, kontserte, kinoseansse, meelelahutusteenuse osutamist, jumalateenistusi, muuseume ja näitusi. Lisaks puudutavad nad sportimist, treenimist, noorsootööd, huvitegevust, huviharidust, täiendkoolitust ja täiendõpet, spordivõistluste ning spordi- ja liikumisürituste korraldamist ning kehtivad ka avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates.

Piirangud on vajalikud, kuna vaktsineerimisnäitajad ei ole veel piisavalt kõrged ja viiruse levik on ulatuslik. Edasisi samme arutab valitsus järgmisel nädalal.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
anonüümne
2 aastat tagasi

Arvan,et lai stiil on selleks,et pärast saaks karmistada,õigustada ja nii edasi.

Ann
2 aastat tagasi

See on viga ,kahjuks.Kes see lubaja on?

Ann
2 aastat tagasi
Reply to  Ann

Kallas on puhkusel ,pääseb vastutusest.

N61
2 aastat tagasi

Õnneks Augustibluus selleks ajaks möödas . Ja muus osas on ükskõik

Chr
2 aastat tagasi

Mis seal siia vahet on, kas 1500 või 2000 inimest? Pigem sõltub ju inimeste tihedus pindalast…