Haapsalu pillilapsed võitsid akordionitähtede konkursi

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Haapsalu muusikakooli akordionistid. Keskel õpetaja Sirje Roogla. Erakogu

Haapsalu muusikakooli õpilased Robin Reimer (teine klass) saavutas üle-eestilisel akordionitähtede konkursil esimese koha, Rasmus Kuhi-Thalfeldt (neljas klass) ja Laas-Joonas Saul (seitsmes klass) tulid teiseks.

Eesti akordioniliidu korraldatud võistumängimine 2021 oli Haapsalu muusikakooli akordioniõpetaja Sirje Roogla sõnul paras proovikivi, ja mitte ainult pillimänguoskuse pärast, kuigi konkursisõel oli tihe.

Akordionitähtede konkursil osales 84 last 29 koolist. Mitte keegi neist ei saanud seekord žüriid ega rivaale oma silmaga näha, sest akordionid tõmbasid kopsud õhku täis internetis – et osaleda, tuli pillipala oma jõududega üles võtta ja videosalvestisvõistlusele saata.

Esiti oli pusimist-nökerdamist kuhjaga. „Küll vääratas sõrm pala eelviimases taktis, küll koputas keegi piano pianissimo ajal pahaaimamatult uksele, uurimaks, mis seal tehakse, küll vajus kaamera statiiv poole loo pealt längu,” meenutas Roogla.

Katsumustest hoolimata suudeti salvestised auväärt hindajatele läkitada, ja nagu selgus, oli see vaeva väärt. Esiteks tuli võit. „Teiseks olid kuulajad-vaatajad-arvustajad rahvusvahelist klassi,” ütles Roogla.Laste pillimängu hindasid Mikko Luoma Turu muusikaakadeemiast ja Signe Kyllönen Kuusamo muusikakoolist, Allan Jakobi Akordion Centrumist, Itaalia akordionitehase esindajast Eestis, ja muusik Kaspar Uljas. Kõik esinejad ja nende õpetajad said Roogla sõnul üksikasjaliku tagasiside, kus žürii analüüsis pillimänguoskust, dünaamikat ja mõtteselgust.

Konkursil osales viis Haapsalu muusikakooli õpilast. „Õekesed Libell ja Mirell Leierid esimesest klassist said tublisti tähelepanu ja innustust edaspidiseks,” ütles Roogla. Kõik viis osalesid esimest korda.

 

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments