16

Postipunkt raamatukogus – õnnistus või katastroof?

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lihula raamatukoguhoidja Ulvi Põhako õpetab postipunkti paki järele tulnud klienti tahvelarvutisse allkirja andma. Foto: Andres Hion

Lihula raamatukoguhoidja Ulvi Põhako õpetab postipunkti paki järele tulnud klienti tahvelarvutisse allkirja andma. Foto: Andres Hion

Kevadel 2021 täitus Eesti Posti ammune soov Lihula postkontor sulgeda ja jätta postitöö kohaliku raamatukogu õlule.

Lääne Elu veetis Lihula vastses postipunktis neli tundi, mis võiksid olla värvikad, kui need ei oleks nii kurbloolised.

Looklev järjekord, enne kui jutule saab. Hanguv tahvelarvuti. Tähtkirja saatmiseks kulunud poolteist tundi. Uksepaugatuse saatel lahkunud lugeja, kellele postimelu ei sobi.

Ikka ja jälle tuleb Lihula peale sularaha järele punuda, sest väike must makseterminal tõrgub. Ei taha raamatukogus olla, nagu arvab verisulis postitöötaja, üheksandat päeva ametis.

Ei, see kõik pole midagi erilist, mingi eriti õnnetu päev. See on üks üsna tavaline päev vastses postipunkt-raamatukogus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
viloloog
viloloog

Misse lääneelu asi on, mis lihulas toimub.

Plood
Plood

Varsti on Haapsalus sama olukord- mida siis ütled?!!

raamat
raamat

Artikkel on sihilikult pahatahtlik ja kallutatud. Ehk ootaks siiski veidi ja teeks kokkuvõtteid mingi aja pärast?

Plood
Plood

Tösielu, ei ole pahatahtlik. Miks keerata Post mujale? Post olgu post ja raamatuid laenad ikka mujalt. Kelle idee-seda sama on harjutatud mujalgi EL-maades. Mils? _Kus on see sääst?

Mees Metsikust Läänest
Mees Metsikust Läänest

Kui tahan saata pakki väljaspoole Euroopa Liitu ning vajan infot tolli ja pakkimise kohta, siis kardan, et postipunktis (raamatukogus) ma mõistlikku infot ikka ei saa. See tähendab, et paki saatmiseks tuleb jälle vähemalt 50 km kaugusele sõita. Varsti on kogu Eesti peale ainult üks postkontor, kuskil Tallinna äärelinnas. Sedasi on odavam ja maksimaalselt kokku hoitud…

näriline
näriline

Tellisin paki elukohajärgsesse postiasutusse ja pakk saadeti Haapsallu. Pidin sinna järele sõitma. Ei saadetud postipunkti.

lugeja
lugeja

Täiesti normaalne, vaja vaid harjuda. Niikuinii pole neil raamatukogu töötajatel midagi teha.

Plood
Plood

Kas tahad siis soome tüüpi? Väike Lidli pisipood-nurgas POST ja ümberringi 20 tuhande elanikuga linnaosa !! See on kas matkimistt vöi ELi säästu projekt!!Kus on sääst…..hullem kui nsvl ajal. Siis oli vähemalt postkontor, võõrkeel , kassad ja kotid….

Plood
Plood

Mine siis ise sinna – “kui pole midagi teha ja palk jooskeb”!!
Ei räägita nüüd raamatukogust-vaid posti teenustest!
Milleks valime rahva esindajaid igale poole kui ei oska kaitsta valijate huve?!
Kohalikud valimIsed-kas keegï LAULULIND lubaks POSTI TAGASI TUUA OMALE KOHALE?

töötaja
töötaja

Kas Te töötate raamatukogus, et olete sellisel arvamusel? Kui ei, siis äkki enne mõtlete ja siis ütlete. Olen töötanud raamatukogus 37 aastat ja tean vägagi hästi mida see töö endast kujutab. Raamatukogu ei ole mingi läbikägu hoov. Sinna tulevad inimesed, et rahulikult valida raamatuid, lugeda ajakirju. See mis praegu seal toimub ei kõlba kuhugi.

ori
ori

aga miks te siis nõus olite seda tegema!? – ah et teid sunniti ja teid ei kuulanud keegi! hahaaaaa…..

Agu
Agu

Naljakas v?

töötaja
töötaja

Nõusolek on vabatahtlik sunniviisiline. Kui ei soovi kaotad töö. Töötajad on erialase kõrgharidusega. Enamus ajast kulub postiga tegelemisele,siis pole see enam raamatukogu.

pakiautomaat
pakiautomaat

aga ikka töötate!

Plood
Plood

kuhu siis minna? Eriala on olemas, aga mitte posti tööks!!

Agu
Agu

Teha või mitte, aga lisatasu on ikka teretulnud ju. Ma ei mõista ainult, kuidas see Vabariik nii vaeseks on jöänud, hullem kui alguses. Orkestritki ei suudeta üleval pidada, postist rääkimata. Ainult lubasid ullikestele valimistel, et saame viie rikkama hulka, reaalsuses aga vedasid riigi nende aastatega täiesti põhja.

wpDiscuz