Läänemaal oli 113 Teeme Ära talgut

Teeme Ära talgud. Foto: Arvo Tarmula
Teeme Ära talgud on varasematel aastatel keskendunud prügikoristusele. Foto: Arvo Tarmula

1. mail toimunud Teeme Ära 2+2 talgupäeval oli kokku 2610 erinevat talgutegu, kus osales kümneid tuhandeid eestlasi. Neist Läänemaal oli 113 talgut.

Talgupäevadel valmis üle Eesti 802 liigirikast lilleniitu, meisterdati 462 putukahotelli ja ehitati 461 kompostikasti. Lisaks tehti 130 paigas nurmenukuvaatlusi, mida saab veel teha kuni õitsemisperioodi lõpuni, et anda oma panus Tartu Ülikooli kodanikuteaduse algatusse.

Ka Läänemaal oli populaarseim talguliik lilleniitude istutamine – seda tehti 31 paigas. 21 talgulist ehitasid Läänemaal kompostikasti ja 18 paigastehti putukahotell.

Teeme Ära 2+2 talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et vaatamata kehtinud piirangutele õnnestus kogu ettevõtmine läbi viia ohutult ja tulemuslikult. „Kevadisi talgutöid tehti igas Eestimaa nurgas Nuiast Narvani ja Setost Sõrveni. Eestimaalaste seas igakevadiseks oodatud sündmuseks kujunenud üle-eestiline Teeme Ära talgupäev näitab, et oleme üks hooliv ja eriline talgurahvas!“ ütles Tüür.

Kõige rohkem talgutegusid märgiti talgukaardile Harjumaal (780 talgutegu). Talgutegude arvestuses järgnesid Tartumaa (247), Pärnumaal (220), Lääne-Virumaa (187), Saaremaa (167), Viljandimaa (149), Raplamaa (140), Ida-Virumaa (118), Võrumaa (115), Läänemaa (113), Järvamaa (99), Jõgevamaal (96), Valgamaa (81), Põlvamaa (73) ja Hiiumaa (23). Väljaspool Eestit märgiti talgukaardile kaks talgutegu (Soomes ja Prantsusmaal).

Teeme Ära 2+2 talgupäeva meeskonna tänavused üleskutsed seondusid kõik hoolimisega – et hooliksime rohkem elukeskkonnast, toidust ja üksteisest. Tähelepanu all olid igaühe looduskaitsega seotud tegevused ning toidu raiskamise vähendamine, samuti ohutu koostegutsemine ja vaimsed vitamiinid. Talguveebist aadressil www.teemeara.ee leiab jätkuvalt soovitusi, kuidas ka pärast talgupäeva märgata ja toetada meid ümbritsevat elurikkust, kuidas vähendada toidu raiskamist ja alustada kompostimist, samuti kuidas pakkuda praegusel keerulisel ajal veelgi enam tuge oma lähedastele. Talguveebist ja sotsiaalmeediast saab vaadata ka talguliste jagatud meeleolukaid pildigaleriisid ja videoid seekordsest üle-eestilisest talgupäevast.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments