Töötukassalt on palgatoetust küsinud 65 ettevõtet

Teele kohviku omanik Hülle Paes ütles, et palgatoetuseta oleks saanud töötajatele maksta vaid pool palka. Foto: Arvo Tarmula

Teele kohviku omanik Hülle Paes ütles, et palgatoetuseta oleks saanud töötajatele maksta vaid pool palka. Foto: Arvo Tarmula

Läänemaal on töötukassa märtsi eest maksnud töötasuhüvitist 65 asutuse 420 töötajale kokku 279 934 eurot.

Peamiselt olid toetuse saajate hulgas hotellid ja kohvikud, kes said koroonapiirangute tõttu enim pihta, kuid oli ka tööstusettevõtteid. Näiteks Läänemaa suurim töötukassalt palgatoetuse küsija oli Nurme vabrik, kes küsis 77 töötajale palgatoetuseks kokku 54 024 eurot.

Nurme vabrikule järgnes Fra Mare, kes küsis 55 töötajale palgatoetuseks 37 585 eurot ja hotell Laine uus pidaja on 43 töötajale palgatoetuseks küsinud 24 416 eurot.

Üle 10 000 euro on palgatoetust saanud ka Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Haapsalu spordibaasid, Roosta puhkeküla ja ehitusettevõte OÜ Mentor-T.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vaheon
2 aastat tagasi

Uksetehasele ikka ka anti? Olgugi, et on ehitusbuum kasumit peab toetama maksumaksja.

Vahetpole
2 aastat tagasi

Kuidas sellega siis ikkagi päriselt on – kas 65 on ikka see number, kes on toetust küsinud, see ikka saajate arv.