32

Läänemaale lisandus 13 koroonaviirusega nakatunut

Koroonatestimine. Foto: Malle-Liisa Raigla
Koroonatestimine. Foto: Malle-Liisa Raigla

Ööpäevaga analüüsiti 104 läänlase koroonaviiruse teste, millest 13 ehk 12,5% osutus positiivseks.

Viimase 14 päeva haigestumus on Läänemaal 322,8. Eestis keskmiselt on näit 363,2. Maakondade võrdluses on Läänemaa 7. kohal. Kõrgeim on haigestumus Ida-Virumaal (528,1) ja madalaim Hiiumaal (75,2).

Üle Eesti analüüsiti ööpäevaga 4881 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 430 ehk 8,8% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 213 inimesel. 162 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 61, Pärnumaale 37, Tartumaale 31, Lääne-Virumaale 15, Põlvamaale 14, Läänemaale 13, Valgamaale 11 ning Viljandimaale 10 uut nakkusjuhtu. Raplamaale lisandus kaheksa, Saaremaale neli, Jõgeva- ja Järvamaale kaks ning Võrumaale lisandus üks uus nakatunu. Hiiumaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kaheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 363,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 23, haiglaravi vajab 301 patsienti. Haiglaravi on kokku vajanud 7% haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 229 inimest (76%).

Ööpäeva jooksul manustati 8714 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 346 940 inimesele, kellest lõpetatud vaktsineerimisega on 132 534 inimest. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 62%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Läänemaal on vaktsineerimine lõpetatud 3869 inimesel. Ühe doosi on saanud 3333 läänlast.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Talumees
Talumees

Jagan juba siseinfot..
Tänaseid positiivseid Läänemaal 72

Ei saaa aru?
Ei saaa aru?

Hakkab pihta????? Ometi süstimise kiiruselt Läänemaa eesreas tempoga. Ja ikka miiiiiii palju nakatunuid.

Hmm
Hmm

Süst pidi ju kergendama haiguse kulgu, aga mitte sada prossa kaitset andma. Vaktsineeritu on samasugune viirusekandja nagu iga teinegi.

Linlane
Linlane

Väga kahju, need päevad, mil testitakse tuleb meile kuhjaga juurde.

See
See

Ramirent saab tasuta reklaami teha.

juss
juss

Ramirendile pole reklaami vaja! Vähemalt Haapsalus mitte!

Angela
Angela

Jah sest teatud näod istuvad seal koguaeg koos kohvitops ees ja tuututavad ilma elu olu ja kommivad kõiki ja kõike.

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Töö nendel on selline ..)) lollid ja argpüksid ümber on tohutu.
Kuulsite? On veel 13 koroonaviirusega nakatunut, tähendab, kohe mars-mars Ramirent telkisse, seal leiavad sul tuberkuloos, no see ei loe, peaasi et test barambaviruse on negativne – või olla õnnelik!

Talumees
Talumees

Matusebüroo pidamine on tulusaim business katku ajal… 🤪 😍 😍 😍
Homme kindlasti üle 30…🤪
Avagem koolid ja baarid, halleluujah selle pääle

Agu
Agu

Matusebüroo!? Kõik positiivse testi andnud surevad kohe ära või? Haha paanika. Tegelikult sureb vaktsiini tagajärjel rohkem, kui covidisse. Vähemalt Taanis. Kohaliku tervishoiuameti andmetel.

AVS
AVS

Nii julge väite kohta ootaks küll vettpidavat viidet. Vihjeks – igasugused vanglaplaneedi ja uhhuu-uudiste jutukesed ei ole tõsiseltvõetavad viited 🙂

Ahsoo
Ahsoo

Vihjeks – delfi ja postimees ei valeta, kuid jätavad võibolla väga palju avaldamata! Selle peale ei ole mõelnud?

Agu
Agu

Ennem kirjutasin kogemata Taani, sealt ei ole uurinud, aga Folkehelseinstituttet i väitele tuginedes, mis on Norra kohalik meditsiiniinstituut või midagi taolist. Meil vastav peaks olema ka teadlaste viroloogide punt kes infot annavad koostöös terviseametiga, Norras on see FHI. Jutt käib mitte kõikidest vakstiinidest, vaid see mis pausile pandi. Linki ei saa siia jagada, kustutatakse ära ju. Väidavad, et 100 000 vaktsiini saanu kohta oli 2,3 surma. 32-54 aastastel

AVS
AVS

Kui nüüd süveneda – mitte Taani, vaid Norra. Mitte tervishoiamet (mis peaks eeldatavalt igal maal olema riiklik asutus, vaid “midagi taolist”. Mitte kõik vaktsiinid, vaid mingi kindel vaktsiin Norras. Näitaja mitte kõikide vaktsineeritute, vaid ühe vanusegrupi ühe vaktsiini kohta. Ja mis siis võrdluseks nakatanute surmade näit oleks, kui vaktsiini saanutel on see sinu väitel 2,3?

Agu
Agu

te ei tea, milline vaktsiin pausile pandi päris mitmes riigis või? See ka “uhuu uudis”? Te paistate olevat truu päevalehe vms. lugeja. Jätkake nii! Mõni ei taha millegipärast uskuda, et on ka väga palju muid niiöelda uudiseid, mida kohalik peavoolumeedia ei pruugi avaldada. Üks põhjuseid võib olla hirmutunne, inimene tahab olla turvaliselt ja kõike halba, mis juhtub, keeldub lihtsalt uskumast. Liiga palju probleeme.

Agu
Agu

…eks internet on palju jama täis, raske on leida seda päris tõde ilma ise kohapeal käimata. Lihtsalt kohalikud suuremad väljaanded ju kuuluvad ka teatud inimgruppidele, kes neid uudistevoogusid reguleerivad. Sa loed seda mida sulle on vaja teada anda, aga see ei pruugi ju kõik olla.

Uskmatu
Uskmatu

aga mitu surma 100 000 nakatanu kohta ?

Para Doks
Para Doks

100 000 diagnoositud nakatanu kohta sureb maailmas keskmiselt 2000 inimest.

nojah, aga
nojah, aga

juut ei ole maailmast, vaid Norrast

Agu
Agu

tekstist selgub, et vähem, kui 2,3

Umm...
Umm...

Taas kuskil uus kolle?

Poogitud
Poogitud

Pidi vist olema jah.

Eugen.
Eugen.

Kus,kus kolle?

Maakas
Maakas

Viimastel andmetel oli üks suurem kolle Linnamäel. Andmed eelmise nädala lõpust.

To Eugen
To Eugen

Kolle on Eugeni peas!!!

Eugen.
Eugen.

minul pole mingit kollet. 2 süsti käes ja terve kui purikas.

Ehh
Ehh

Eugen kirjuta palun paari kolme aasta pärast kuskile siia kommetaaridesse, kuidas sul siis tervis on? Praegu aetakse igasugust juttu, et viie aasta pärast kõik kutud kes vaktsiini saanud. Mõni väidab, et üldse pole viirust olemas. Mõni jällegi ütleb, et viirus on, aga kõik viirushaigused pannakse covid arvestusse, sama surmadega. Ei tea mis õige, mis vale.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Ei välista, et Läänemaa 13 nakatunut on 2-e ööpäeva summa. Sest kas ei teatatud hiljuti, et Läänemaal tehakse Covid-teste nüüd ülepäeviti?

Agu
Agu

Jah eile oli null, aga täna kolmteist, homme null jne. Ei ole kahe päeva summa, ikka ühe testipäeva!

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Minu loogika oli, et kui inimene on haige aga testipunkt suletud, lükkab ta mineku homsele. Ent kes homme haigestuvad, saaksid minna kohe. Nii liituvadki 2-e päeva nakkuskahtlused. Muidugi ei otsustata minekuvajadust ühtede kriteeriumite järgi (kõigil pole ka transport esimesel võimalusel), ent laias laastus jaguneksid covid-nakatunud päeviti nt. 5/8/6/6/7/8, mitte 13/0/12/0/15/0 (näide suvaline). Praegu jääb mulje, et 13 reg. nakatunut päevas viitavad nakkustrendi kasvule, mitte vähenemisele Läänemaal.

Ehh
Ehh

Ei pea nii keeruliselt mõtlema vist :)). Üks päev oli ainult kaks, siis null, siis kolmteist. Mis mõtet sellel keskmise arvutamisel on, kui kokkuvõttes on nakkuse saanute hulk ikka sama?

wpDiscuz